OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Z perspektywy gości mecz posypał się w momencie kontrowersyjnego wyrzucenia Michała Nalepy. Po tym zdarzeniu gospodarze wbili trzy bramki i wygrali 4:2. Zobaczcie skrót meczu Stal Mielec - Zagłębie Lubin.

Bramki z meczu Stal Mielec - Zagłębie Lubin

W 17 minucie Michała Nalepa zobaczył żółtą kartkę, po tym jak sfaulował Ilję Szkurina. 11 minut później w sposób niezgodny z przepisami zatrzymał innego gracza Stali (był nim Koki Hinokio) i sędzia Marcin Kochanek dał mu ponownie żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

- Sędzia zabił mecz. Oglądaliśmy już tę sytuację. Jak mogła zostać pokazana żółta kartka gdy nie było kontaktu między zawodnikami? Rozjemca powinien wykazać się większą odpowiedzialnością. Uważam, że to był błąd - stwierdził na pomeczowej konferencji trener Waldemar Fornalik.

W tym momencie było 1:1. W 21 minucie Szkurin otrzymał podanie z głębi pola. Wygrał walkę o pozycję Bartoszem Kopaczem i mając przed sobą tylko bramkarza umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później Juan Munoz dobił swój strzał głową i Mateusz Kochalski skapitulował.

Stal, grając o jednego zawodnika więcej, miała zdecydowaną przewagę, którą udowodniła jeszcze w pierwszej połowie. W 45 minucie Maciej Domański pięknym strzałem z ok. 25 m pokonał golkipera z Lubina.

W 69 minucie po dośrodkowaniu Domańskiego - udaną "główką" popisał się Kai Mariluoto. Zdobywca gola wszedł na murawę dwie minuty wcześniej. W 71 minucie celnym strzałem popisał się Krystian Getinger. Ponad trzy minuty analizowali sytuację sędziowie, ale ostatecznie gol został uznany.

W 90. minucie rozmiary porażki Zagłębia zmniejszył Mateusz Wdowiak, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kochalskim. PAP