Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkówka: Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 3:1

JP
Niespodziewanie zakończył się inauguracyjny mecz 4. kolejki ORLEN Ligi. Legionovia Legionowo pokonała na własnym parkiecie rewelacyjnie spisującą się do tej pory drużynę Impela Wrocław 3:1.

Gospodynie bez kompleksów rozpoczęły rywalizację z dotychczasowym liderem. Pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando siatkarek Macieja Kosmola. Impelki popełniały sporo błędów. Piętą achillesową w zespole Tore Aleksandersena było przyjęcie.

Niekwestionowanymi liderkami Siódemki były atakująca Berenika Tomsia oraz przyjmująca Anna Rybaczewski. Kiedy wydawało się, że gospodynie zakończą mecz w trzech partiach, Impel zebrał się do odrabiania strat. Wrocławianki po dość nerwowej grze wygrały trzeciego seta i pojawiła się nadzieja na uratowanie wyniku.

Podbudowane Impelki w czwartym secie uzyskały minimalną przewagę, jednak zabrakło im skuteczności w ataku a to - raz lepiej raz gorzej - wykorzystywały siatkarki Legionovi, które w końcówce wygrały przeciąganie punktowej liny. Było to ich pierwsze ligowe zwycięstwo. Impelowi nie pomogła debiutująca śrokdowa bloku - Kristen Dozier.

Siódemka SK bank Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 26:24)

Legionovia: Raonić (5), Rakić (16), Jóźwicka (3), Tomsia (24), Rybaczewska (9), Berfield (11), Saad (libero) oraz Bąk, Łukaszewska, Wójcik i Sołodkowicz.

Impel: Wilson (6), Dirickx (5), Brinker (6), Kąkolewska (10), Kaczor (10), Pyziołek (4), Medyńska (libero) oraz Mroczkowska (7), Konieczna (7), Dozier i Gryka.