Siatkówka. Impel zagra w Final Four Pucharu Polski

JG
Tomasz Hołod
Impel Wrocław pewnie pokonał na wyjeździe 3:0 Aluprof Bielsko-Biała i awansował do Final Four Pucharu Polski. Tam czeka już Chemik Police.

Wrocławianki nie spodziewały się chyba aż tak łatwej przeprawy w Bielsku w ćwierćfinale Pucharu Polski. Aluprof miał niewiele do powiedzenia, głównie dzięki chorwackim przyjmującym Impela: Hanie Cuturze i Mirze Topić, które w sumie zdobyły w tym spotkaniu 32 punkty.

Jednak pierwszy set długo nie wskazywał, że siatkarki Tore Aleksandersena wygrają 3:0. Pojedynek był wyrównany, a po drugiej przerwie technicznej na prowadzenie 18:16 wyszły bielszczanki. Jak się jednak później okazało, to były ich ostatnie punkty w tej partii. Przyjedne zdobyły bowiem dziewięć oczek z rzędu (!), w czym spora zasługa dobrego serwisu Magdaleny Gryki.

Druga odsłona właścwie bez historii. Wicemistrzynie Polski zaczęły od prowadzenia 2:0, by potem błyskawicznie je powiększać. W pewnym momencie miały nawet 13-punktową przewagę, ale później niestety złapał je mały kryzys i ostatecznie wygrały tę część zaledwie do 20.

Ostatnia partia rozstrzygnęła się po drugiej przerwie technicznej, na której Impel prowadził 16:15. Gdy oba zespoły wróciły pod siatkę, wrocławianki zdobyły sześć punktów, tracąc tylko jednej, i nie dały już sobie odebrać zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się autowym serwisem Heleny Horki.

Łyżką dziegciu w beczce miodu jest skuteczność w tym meczu Joanny Kaczor, która skończyła jeden z 16 ataków.
Do sporej niespodzianki doszło w ostatnim ćwierćfinale w Mu-szynie. Polski Cukier Muszy-nianka prowadził 2:0, by przegrać z Budowlanymi Łódź 2:3 i odpaść z rywalizacji.
Puchar Polski

ĆWIERĆFINAŁY
[b]BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)

Aluprof:[/b] Muhlsteinova 1, Beier 8, Lis 6, Horka 5, Bamber-Laskowska 9, Trojan 8, Wojtowicz (libero) oraz Pelc, Wilk, Łyszkiewicz 4, Strózik, Moskwa.
Impel: Gryka 9, Cutura 19, Kąkolewska 5,Kaczor 2, Topić 13, Ptak 5, Sawicka (libero)oraz Hagglund, Kwiatkowska.

Pozostałe mecze: Chemik Police - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:18, 25:17, 25:15), Atom Trefl Sopot- Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:13, 25:18, 25:18), Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Budowlani Łódź 2:3 (25:22, 25:23, 23:25, 21:25, 8:15).