Siatkówka: Impel Gwardia odpadła z Pucharu Polski

Paweł Witkowski, JG
Impel Gwardia Wrocław poległa u siebie z MKS-em Dąbrowa Górnicza 0:3 w ćwierćfinale Pucharu Polski i odpadła z rozgrywek. Mecz trwał niepełne 80 minut.

Przyjezdne sporą przewagę wypracowały już na początku spotkania. Zagrały bardzo uważnie w przyjęciu, nie dały się odrzucić od siatki agresywnie serwującym wrocławiankom. Momentami gospodynie nawiązywały wyrównaną walkę z 3. ekipą PlusLigi Kobiet. Mocno i skutecznie atakowała Katarzyna Mroczkowska, a trudną zagrywką straszyła MKS Zuzanna Efimienko. Gdy Arielle Wilson efektowną krótką wyrównała stan gry na 16:16, wydawało się, że gwardzistki mogą pokusić się o niespodziankę. Jednak sytuację Ślązaczek uratowała Frauke Dirckx, która sprytnie rozmontowywała blok gospodyń. Jak się później okazało to była najbardziej wyrównana partia.

MKS w półfinale Pucharu Polski zagra ze zwycięzcą dzisiejszego meczu PTPS Piła - Muszynianka. Turniej finałowy odbędzie się w najbliższy weekend w Radomiu. Drugą parę stworzą Atom i BKS, ktorzy wygrali wczoraj swoje pojedynki. Oba spotkania w piątek. Ich zwycięzcy dzień później powalczą o Puchar Polski oraz prawo udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzyń.

Impel Gwardię czeka natomiast krótka przerwa. A we wtorek znów zagrają w Orbicie. Podejmą tym razem szwajcarski Volleyball Franches-Montagnes w 1/8 finału Challenge Cup.

Gwardia - MKS (16:25, 18:25, 14:25)

Gwardia: Wilson, Mroczkowska, Czypiruk, Haładyn, Rosner, Efimienko, Krzos (libero) oraz Folta, Medyńska, D. Sobolska.
MKS: Leys, Dirckx, Lis, Żebrowska, Skowrońska, Plchtova, Strasz (libero) oraz Zaroślińska.

Pałac - Atom 0:3 (22:25, 13:25, 21:25)
Budowlani - BKS 1:3 (21:25, 26:28, 25:20, 19:25)