Siatkówka: Impel Gwardia druga w Twardogórze

Paweł Witkowski
Janusz Wójtowicz
Impel Gwardia Wrocław zajęła drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju siatkówki kobiet Twardogóra Cup 2011. W finale wrocławianki przegrały z włoskim Chateau d'Ax Urbino Volley 1:3.

- Nasze zawodniczki zagrały kapitalnie w pierwszym secie - mówi menedżer Dolnoślązaczek Dariusz Gintowt. - Rywalki też prezentowały wysoki poziom, więc kibice zobaczyli naprawdę fantastyczne zawody. W kolejnych partiach nasze siatkarki trochę opadły z sił, trochę oddając pola Włoszkom, które stawiają przed sobą ambitne cele w tym sezonie - dodaje.

Trzecie miejsce zdobyły zeszłoroczne triumfatorki turnieju - mistrzynie Czech. W ostatnim meczu pokonały drugą ekipę Bundesligi.

W Twardogórze dobrze zaprezentowała się nowa środkowa gwardzistek, Amerykanka Arielle Wilson. W pierwszym meczu z Modranskiem Prostejov zdobyła 10, z Dresdnerem SC - 6, a w finale - 12 punktów. Otrzymała nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki wrocławianek. We włoskiej ekipie wyróżniono z kolei rozgrywającą - Katarzynę Skorupę.

To był jednym z ostatnich sprawdzianów Gwardii przed startem PlusLigi (12.10 z Organiką we Wrocławiu). W nadchodzący weekend zagra zawody w niemieckim Dippoldiswalde z czołowymi drużynami Bundesligi.

Wyniki Twardogóra Cup 2011

Pierwszy dzień: Impel Gwardia Wrocław - VK Modranska Prostejov 3:1 (25:23, 11:25, 25:22, 26:24); Chateau d'Ax Urbino - Dresdner SC 3:1 (25:16, 22:25, 25:13, 25:18), Gwardia - Dresdner 3:0 (25:14, 25:18, 25:19), Chateau - Modranska 3:1 (25:17, 25:17, 27:29, 25:19).

Mecz o trzecie miejsce: Dresdner- Modranska 0:3 (19:25, 21:25, 11:25).
Finał: Chateau - Gwardia 3:1 (24:26, 25:18, 25:16, 25:11).