Siatkówka. BKS Stal Bielsko Biała - #VolleyWrocław 3:0. Rozczarowujący mecz wrocławianek

22.02.2020 wroclawvolley wroclaw kontra legionovia legionowo siatkowka pilka siatkowa kobiet hala orbita gazeta wroclawskatomasz holod / polska press Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
BKS Stal Bielsko Biała - #VolleyWrocław 3:0. Tylko w pierwszym secie siatkarki #VolleyWrocław nawiązały walkę z BKS-em Bielsko Biała. W dwóch pozostałych brutalnie zderzyły się ze ścianą. To rozczarowująca porażka.

Po dwumeczu z MKS-em Kalisz (1:3 we Wrocławiu i 3:1 w Kaliszu) niektórzy mogli poczuć umiarkowany optymizm. Zwłaszcza drugi mecz pokazał, że wrocławianki faktycznie z każdym dniem po powrocie do treningów są w coraz lepszej formie.

Niestety w Bielsku ta bańka prysła. Gra przyjezdnych jeszcze jako-tako wyglądała w pierwszym secie, ale im dłużej trwał mecz, tym było gorzej. Szwankowała przede wszystkim skuteczność na skrzydłach. Natalia Murek zdobyła tylko dziewięć punktów i miała ledwie 28 proc. skuteczności ataku. Paula Słonecka grała tylko dwa pierwsze sety i zdobyła... cztery punkty. MVP meczu w Kaliszu Małgorzata Jasek tym razem miała ledwie 26 proc. skuteczności. Najbardziej efektywnymi siatkarkami były środkowe, a nie od dziś wiadomo, że mecze wygrywa się właśnie na skrzydłach. Dodatkowo szwankowało przyjęcie (20 proc. perfekcyjnego).

Najgorzej było w trzeciej partii, gdy na boisku pojawiły się rezerwowe - rozgrywające Weronika Wołodko i przyjmująca Anna Bączyńska.

Kolejny mecz #VolleyWrocław rozegra także na wyjeździe. W piątek zmierzy się z Chemikiem Police (godz. 18).

BKS Stal Bielsko-Biała – #VolleyWrocław 3:0 (25:23, 25:18, 25:14)