Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Są jeszcze wolne miejsca na wrocławskich uczelniach

Tomasz Targański
Wolne miejsca są na tak różnych kierunkach, że każdy maturzysta znajdzie coś atrakcyjnego
Wolne miejsca są na tak różnych kierunkach, że każdy maturzysta znajdzie coś atrakcyjnego DSW
Nie wszystko jeszcze stracone. Wciąż jest szansa na zdobycie indeksu na którejś z wrocławskich uczelni. W placówkach publicznych i niepublicznych na tegorocznych maturzystów czekają jeszcze miejsca na studiach stacjonarnych.

Uniwersytet Wrocławski

Na fizyce i fizyce technicznej pozostało aż 160 indeksów do wzięcia. Kierunkiem, na którym limit miejsc nie został jeszcze wyczerpany, jest astronomia. Na zainteresowanych czeka tam 25 indeksów.
Wydział Chemii to kolejna szansa dla spóźnialskich: 120 miejsc na chemii podstawowej, na chemii środowiska - 100, na informatyce chemicznej - 60. Po raz pierwszy od lat zostało 20 indeksów na popularnej chemii biologicznej.

Również Wydział Filologiczny nie zakończył jeszcze rekrutacji. Na filologii klasycznej i kulturze śródziemnomorskiej nadal jest 6 miejsc, 12 na filologii klasycznej, 7 na bibliotekoznawstwie. Limit przyjęć także nie został jeszcze wyczerpany na filozofii (10 miejsc) i na specjalnościach nauczycielskich na historii (15 miejsc).

Politechnika Wrocławska

Do wzięcia pozostało jeszcze 1,8 tys. wolnych miejsc we Wrocławiu oraz zamiejscowych ośrodkach Politechniki. Wydział Elektroniki przygotował niemal 300 miejsc na elektronice i telekomunikacji oraz automatyce i robotyce. Wydział Elektryczny ma jeszcze do dyspozycji 40 indeksów na automatykę i robotykę. Chętni mogą także składać dokumenty na kierunki: mechanika i budowa maszyn (30 miejsc), transport (20 miejsc), inżynieria biomedyczna (20 miejsc).

Druga rekrutacja prowadzona jest do 2 sierpnia. Listy przyjętych ogłoszone zostaną dzień później.

Uniwersytet Przyrodniczy

Na tegorocznych maturzystów czeka jeszcze 150 wolnych miejsc na trzech kierunkach studiów stacjonarnych.

Indeksy są więc na rolnictwie (54), technice rolniczej i leśnej (73) i towaroznawstwie (20). Drugi nabór trwać będzie do 31 sierpnia.

Rusza także rekrutacja na studia niestacjonarne, na 13 kierunkach na Uniwersytecie Przyrodniczym. Wolnych miejsc jest sporo, bo ponad tysiąc.

Akademia Medyczna

To ostatnia spośród uczelni publicznych, na której można jeszcze zdobyć indeks na studia dzienne. Ponad 30 miejsc czeka jeszcze na kierunku zdrowie publiczne na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Rekrutacja kandydatów potrwa do 20 sierpnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska