Rozwój firmy - od czego zacząć?

materiał partnera
Udostępnij:
Zastanawiasz się nad tym, aby otworzyć swój własny biznes, jednakże kompletnie się na tym nie znasz i nie bardzo wiesz od czego zacząć? W takim razie ten artykuł został stworzony właśnie z myślą o takich osobach, jak Ty. Będziesz w stanie się z niego dowiedzieć, na co konkretnie zwracać uwagę, aby już na samym początku nie popełnić typowych błędów, które mogą skutecznie Cię pogrążyć.

Dobry plan to podstawa

Niestety, wielu przedsiębiorców wykłada się na tym, że zaczynają prowadzenie firmy bez jakiegokolwiek planu, przynajmniej na najbliższe tygodnie. Przeważnie kilkanaście razy zmieniają decyzję co do ostatecznego rozwiązania i w ten sposób sami podcinają swoje skrzydła.

Najlepiej, przed startem jest ułożyć konkretny biznesplan, który będzie zawierał niezbędne plany na najbliższy czas. To właśnie tam określasz, jakie wydatki zamierzasz ponosić na reklamę, czy też w jaki sposób skupisz się na promocji. Oczywiście, to wszystko z biegiem czasu będzie się zmieniało, bo i Twoje doświadczenie będzie rosło. Niemniej jednak, musisz się tego trzymać przynajmniej po starcie działalności i w żadnym wypadku nie wymyślać kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Najlepiej jest wpierw ustabilizować firmę, załatwić źródła dochodów, a dopiero potem skupiać się na pozostałych sprawach.

Jak napisać biznesplan?

Nie jest to taka trudna sprawa, aczkolwiek nadal wiele osób ma z tym problem. Jeśli nie chcesz tego robić samodzielnie, to warto jest zwrócić się do takich firm, jak http://edutalent.pl/ i to właśnie tam zlecić zrealizowanie takiego rozwiązania. Przede wszystkim bardzo mocno może Ci się przydać biznesplan w sytuacji, kiedy będziesz chciał ubiegać się o jakiś kredyt lub dofinansowanie np. z Unii Europejskiej. Wtedy musisz udowodnić, że faktycznie masz pomysł na swoją działalność i będziesz w stanie dobrze wykorzystać środki, które zostaną Ci przekazane.

Pamiętaj jednak, że nawet, kiedy będziesz współpracował z jakąś firmą, która Ci taki biznesplan napisze, to taka współpraca powinna odbywać się w ścisłym kontakcie z Tobą. W ten sposób będziesz w stanie zawrzeć tam najważniejsze rzeczy, jak również podać szczegółowo swój pomysł. Po prostu ktoś inny będzie miał za zadanie przelać Twoje pomysły na papier i oprawić to wszystko w naprawdę ładną formę.

Jak zatem widzisz, posiadanie biznes planu jest ważne i nawet jeśli nie chcesz starać się o jakieś dofinansowania, to i tak warto jest się nad nim zastanowić, bo działanie bez planu zazwyczaj kończy się porażką.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska