Jacek Czaplewski
Robert Lewandowski pędzi po koronę króla strzelców La Liga. Dzisiaj Polak do asysty dołożył gola - swojego dwunastego w sezonie. Jego FC Barcelona gładko ograła Athletic Bilbao 4:0, zdobywając większość bramek do 22 minuty.

Liga hiszpańska. FC Barcelona - Athletic Bilbao 4:0
Barcelona rozpoczęła z czterema piłkarzami środka pola kosztem operującego na lewej stronie ataku. W 34 minucie najmłodszy z nich, czyli Gavi musiał opuścić murawę. Nastolatek - mówiąc językiem piłki - został "skasowany", gdy próbował rozpocząć akcję. Faulujący nawet nie otrzymał kartki. Jedynym ukaranym okazał się trener Xavi za kłótnię z sędzią technicznym.

Po nieco ponad godzinie boisko opuścił również Lewandowski, a to był najlepszy znak, że Barcelona zdążyła do tego momentu zrobić swoje - zwłaszcza dzięki Polakowi. Wszystko co dobre zaczęło się właśnie od Lewego, kiedy w 12 minucie wystąpił w roli asystenta. Piłkę dorzucił z boku, a w polu karnym użytek zrobił z niej główkujący Ousmane Dembele. Potem role między nimi się odwróciły: Francuz zagrał, a Lewandowski tak jak z Villarrealem obrócił ostatniego obrońcę i tym razem z lewej nogi wpakował piłkę do siatki.

W tak zwanym międzyczasie do siatki trafił jeszcze Sergi Roberto zwieziony w 86 minucie meleksem z powodu urazu barku. Barcelona wygrała w pełni zasłużenie. Rozmiary w końcówce powiększył jeszcze zmiennik Ferran Torres, który z bliska wykończył zagranie Dembele - najlepszego na murawie.

Po jedenastu meczach La Liga Lewandowski uzbierał dwanaście bramek i cztery asysty. To zdecydowanie najlepszy dorobek w stawce. Nieobecny wczoraj Karim Benzema ma ledwie pięć trafień i jedną asystę.

Barcelona utrzymuje stratę do Realu Madryt na poziomie trzech punktów.

Barcelona - Athletic: Gol Roberta Lewandowskiego

- Dzisiaj Ous (Ousmane Dembele - red.) zagrał naprawdę wyśmienite spotkanie, chyba jak cała drużyna. Od pierwszej minuty kontrolowaliśmy spotkanie, strzeliliśmy trzy bramki w pierwszej połowie (...) Cały czas wyciągamy wnioski. Zdajemy sobie sprawę, że przez jakiś czas mieliśmy sporo kontuzji, mamy też wielu młodych zawodników z potencjałem. Ciężki okres był po reprezentacji Polski, gdy było 5-6 kontuzji na raz. Ucierpieliśmy na tym, ale staramy się być cały czas blisko Realu; wygrywać mecze - stwierdził Lewandowski w rozmowie dla Canal+ Sport.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Tym żyją dziś media we Włoszech i na Wyspach: niemiecki bramkarz Loris Karius i włoska dziennikarka Diletta Leotta mają się ku sobie. On ma 29 lat i strzeże dostępu do bramki Newcastle United, ona jest dwa lata starsza i pracuje dla globalnej platformy streamingowej DAZN. Nieco ponad rok temu Karius zakończył związek z niemiecką aktorką i modelką, Sophią Thomallą. Z kolei Leotta w podobnym czasie rozstała się z tureckim aktorem Canem Yamanem. Latem widywano ją w towarzystwie włoskiego amanta, Giacomo Cavalliego, ale ten romans najwyraźniej okazał się przelotny. Oficjalnie para wybrała się jedynie na wesele brata Diletty, znanego chirurga plastycznego.Dociekliwi Włosi zauważyli, że Diletta i Loris obserwują się nawzajem na Instagramie. Ponoć dziennikarka pobiera dodatkowe lekcje, by dla niego poprawić swój angielski. To coś więcej niż przyjaźń - twierdzi kolorowy tygodnik Gente. Karius w środowisku nie ma najlepszej prasy. Ciągną się za nim wpadki z przegranego przez Liverpool finału Ligi Mistrzów w 2018 roku z Realem Madryt. Gdy podpadł kibicom Besiktasu Stambuł, na drzwiach samochodu jego ówczesnej partnerki ktoś zamieścił napis "Loser", czyli przegrany.

Diletta Leotta i Loris Karius? Bramkarz znany z wpadek flirt...