RELACJA Śląsk - Korona 3:0. Kataloński błysk Romana

Tomasz Hołod
Śląsk Wrocław - Korona Kielce 3:0. Kolejny dobry mecz WKS-u. Wrocławianie zasłużenie pokonali Koroną, a bohaterem spotkania został Hiszpan Joan Roman.

Śląsk Wrocław (1) 3
Korona Kielce (0) 0
Bramki:
Morioka 33 z karnego; Dejmek 62 sam., Biliński 83 z karnego
Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Lewandowski - Kovacević, Riera - Roman (89. Engels), Morioka (87. Stjepanović), Pich - Zwoliński (81. Biliński). Trener: Jan Urban.
Korona: Borjan - Możdżeń, Dejmek, Kwiecień, Grzelak - Marković, Żubrowski - Abalo (74. Kotarzewski), Palanca (60. Aankour), Kiełb - Micanski (67. Górski). Trener: Maciej Bartoszek.

Sędziował: Paweł Gil (Lublin);
Widzów: 8229

Od 5 min prowadzić powinna Korona. Adam Kokoszka nieudolnie interweniował, gdy Ilian Micanski wychodził przed bramkarza i Bułgar miał sytuację sam na sam. W łatwy sposób minął Mariusz Pawełka i skierował piłkę do pustej siatki. No i w tym momencie jak spod ziemi wyłonił się Piotr Celeban, który w ostatnim momencie wybił ten strzał. Uff! Aż serce rośnie, że kapitan przedłużył umowę.

To była właściwie jedyna groźna sytuacja Korony w pierwszej części meczu. Potem inicjatywę przejął Śląsk. WKS wyszedł na prowadzenie w 33 min po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Ryotę Moriokę. Chwilę wcześniej Japończyk wpadł w szesnastkę bark w bark z Jakubem Żubrowskim i padł na murawę. Sędzia Paweł Gil gwizdnął, ale była to „miękka” jedenastka. Wykorzystał ją sam poszkodowany.

Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę wrocławianie mieli kilka innych okazji na podwyższenie prowadzenia. Z dystansu uderzał aktywny Joan Roman, próbował ponownie Morioka, ale goście mieli między słupkami dobrze dysponowanego Milana Borjana. Tylko dzięki niemu do przerwy było tylko 0:1.

Na drugą część meczu Korona chciała wyjść wyżej, agresywniej. Przy defensywnym rzucie rożnym zostawiała z przodu aż trzech piłkarzy. Śląsk szybko jednak podwyższył na 2:0. Kapitalną akcję przeprowadził Roman, który - trochę w stylu Messiego - minął trzech rywali, uderzył na bramkę, a piłkę do siatki skierował... Radek Dejmek, kapitan Korony.

Trzeci gol to też zasługa szybkiego skrzydłowego. Po strzale Hiszpana ręką w polu karnym zagrał Rafał Grzelak i sędzia Gil odgwizdał drugą jedenastkę w tym meczu. Roman wziął piłkę i chciał wykonać wyrok, ale Piotr Celeban przekonał go, by dał szansę wprowadzonemu chwilę wcześniej Kamilowi Bilińskiemu. Bila nie zawiódł i było 3:0.

Wygląda na to, że Śląsk nie zmarnował reprezentacyjnej przerwy. Wygrał pewnie i zasłużenie - dopiero trzeci raz w tym sezonie na własnym boisku.