Jacek Czaplewski
od 16 lat
Raków Częstochowa zaczął fazę grupową Ligi Europy od wyjazdowej porażki. We Włoszech dostał lekcję futbolu od Atalanty Bergamo. Przegrał z nią 0:2 po bramkach straconych po przerwie. - To była przepaść - podsumował w TVP Sport komentator Mateusz Borek.

Liga Europy. Atalanta Bergamo - Raków Częstochowa 2:0

Raków jako klub wzoruje się właśnie na Atalancie. W meczu przekonał się, jak wiele mu do niej brakuje. Różnica klas była widoczna gołym okiem. Gdyby nie interwencje Vladana Kovacevicia, telebim wyświetliłby jeszcze dotkliwszą porażkę.

Mecz wyglądał mniej więcej tak, że Atalanta miała piłkę, a Raków za nią nieustannie gonił. I przyjmował ciosy. Niektóre na gardę, jak wtedy kiedy odbijał Kovacević. Inne skończyły się już boleśnie, te po przerwie. Prowadzenie w 49 minucie dał gospodarzom Charles De Ketelaere, po którym poprawił w 66 minucie Ederson.

Czego zabrakło Rakowowi? Piłkarsko wszystkiego - konkretów, odwagi, determinacji. Przy stanie 0:0 sytuację miał Milan Rundić, ale nieczysto trafił głową. Potem gdy było 0:2 sytuację sam na sam zmarnował wprowadzony Ben Lederman.

Atalanta w całym meczu oddała 29 strzałów.

- Wsadzili Raków do bębna w drugiej połowie i włączyli wirowanie - skomentował obrazowo mecz ekspert ligi włoskiej z Eleven Sports, Mateusz Święcicki.

Uczciwie wypada jednak zauważyć, że Raków zagrał bez swoich liderów. W obronie zabrakło Stratosa Svarnasa i Zorana Arsenicia, w drugiej linii nie ujrzeliśmy Frana Tudora.

W niedzielę Raków spróbuje poprawić sobie nastrój w Gliwicach, gdzie w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy zagra z Ruchem Chorzów. Do Ligi Europy wróci 5 października. Wtedy do Sosnowca przyjedzie Sturm Graz, który dziś wypuścił prowadzenie i ostatecznie przegrał ze Sportingiem Lizbona 1:2.

LIGA EUROPY w GOL24

Cóż to był za wieczór przy Łazienkowskiej! Legia Warszawa obiła samego faworyta grupy Ligi Konferencji. Dwa gole Ernesta Muciego poprzedzone trafieniem Pawła Wszołka wystarczyły, żeby odesłać Aston Villę z niczym. Obejrzyjcie najlepsze MEMY wraz z przeróbką słynnej cieszynki bramkarza AV, Emiliano Martineza po zdobyciu mistrzostwa świata z Argentyną w Katarze.

MEMY o meczu Legia Warszawa - Aston Villa 3:2. Ernest Muci z...