Rajdy motocyklowe: Wrocławska Sparta mistrzem strefy południowo-zachodniej

PW
Sparta Wrocław wygrała klasyfikację klubową mistrzostw strefy południowo-zachodniej Polski w trialu, których finałowe rundy rozegrano we Wrocławiu na Wzgórzu Oławskim. Zespół zgromadził 65 pkt. Drugie miejsce zajął Tur-Mot Turek (54 pkt), a trzecie - AMK Gliwice (34).

Strefa zrzesza Kluby Motorowe z okręgów PZM poznańskiego, zielonogórskiego, opolskiego, katowickiego i wrocławskiego. Trasa Rajdu składała się z 4 okrążeń na których rozmieszczono 32 Odcinki Specjalne. Startowało 28 zawodników w dwóch klasach oraz w Konkursowej Jeździe Motocyklem.

W klasyfikacji generalnej (Grupa "A") zwyciężył zawodnik z AMK Gorce Nowy Targ - Rafał Luberda, a w klasyfikacji zawodników należących do strefy pierwsze miejsce zdobył zawodnik Sparty Wrocław - Dariusz Błaszczyk. Mimo złej pogody Odcinki specjalne odwiedziło wielu fanów sportu motocyklowego.