Przyjechali na imprezę na stadionie, rozjechali trawniki na Maślicach

Marcin RybakZaktualizowano 
Skandaliczne zachowanie kierowców odwiedzających Stadion Wrocław – narzeka Rada Osiedla Maślice. Chodzi o osoby odwiedzające wystawę samochodów, która trwa tam od piątku. Kierowcy parkują gdzie popadnie. Głównie na trawnikach.

„Powiadomione zostały służby mundurowe w celu mandatowa kierowców. Czekamy na interwencje, gdyż nie ma zgody na niszczenie trawników i chodników osiedlowych” - czytamy dalej w oświadczeniu Rady Osiedla.

Tak było w sobotę. W niedzielę wiele się nie zmieniło. Auta parkują na trawnikach, a sznur samochodów stoi nawet bezpośrednio za znakiem zakazu zatrzymywania się i postoju, uzupełnionym tabliczką ostrzegającą przed holowaniem aut.

Na jednym z trawników, bardzo blisko wejścia na stadion, ktoś nie tylko postawił samochód ale rozbił obok namiot. "Przykre, że impreza motoryzacyjna nie uczy parkowania zgodnie z przepisami ruchu drogowego i kultury funkcjonowania samochodu w mieście" - kończy swoje oświadczenie w tej sprawie Rada Osiedla Maślice.

Auto na dachu w centrum Wrocławia. Kierowca w szpitalu

Oto najdroższe używane auta we Wrocławiu. Cena zwala z nóg

Zobacz też

Śmiertelny wypadek w Jeleniej Górze. Motocyklista zjechał z drogi, uderzył w drzewo i zginął na miejscu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 209

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-08T07:46:25 02:00, Gość:

Nie ma w kodeksie ani innych przepisach zakazu parkowania na trawie . Ukarać można za zniszczenie zieleni. Zniszczenie zieleni musi być nieodwracalne. Czyli jeśli auto staje na trawie i trawa się tylko ugiela nie można za to karać ponieważ to proces odwracalny. Dopiero jak jakiś drifter zerwie murawę do golej ziemi narobi dziur etc. wtedy podpada pod mandat karny . Więc nie pieprzcie tu że SM nic nie robi bo taki mandat lub odholowanie pojazdu można w sądzie obalić. Tak więc parkowanie na trawniku jest jak najbardziej legalne a parkowanie to nie to samo co niszczenie zieleni. Więc nie spinac się tam jeden z drugim

2019-07-08T08:30:16 02:00, Gość:

A jeżdżenie po chodnikach też mądralo?

2019-07-08T12:14:13 02:00, Gość:

Co ma trawnik do chodnika . Bo jeśli chodzi o parkowanie na chodnikach to akurat określają przepisy. Ma pozostać przejście około 1 metra jak się je mylę i tyle. Chyba że znak stanowi inaczej wtedy całkowity zakaz . A ci do trawy tego nie określono przepisami więc można parkować

Najpierw naucz się przepisów a później komentuj... "jeśli się nie mylę" :-)

G
Gość
2019-07-08T16:41:46 02:00, komentator:

Podczas takich imprez prawo do parkowania powinni mieć wyłącznie przyjezdni spoza Wrocławia! Przecież wsiocławiaki maja swoje zajebiste MPK i mogą tam dojechać autobusem czy tramwajem prawda?

2019-07-08T16:49:28 02:00, antypedał:

Dokładnie! A pachosmrody pedalarze rowerkami!

Zakaz wjazdu dla DW!

a
antypedał
2019-07-08T16:41:46 02:00, komentator:

Podczas takich imprez prawo do parkowania powinni mieć wyłącznie przyjezdni spoza Wrocławia! Przecież wsiocławiaki maja swoje zajebiste MPK i mogą tam dojechać autobusem czy tramwajem prawda?

Dokładnie! A pachosmrody pedalarze rowerkami!

I
Igma

Była policja,

była i Straż Miejska.

Byli bezradni.

Bo kierowcy zostawili włączone wycieraczki

i

mandatu nie było gdzie wsadzić.

k
komentator

Podczas takich imprez prawo do parkowania powinni mieć wyłącznie przyjezdni spoza Wrocławia! Przecież wsiocławiaki maja swoje zajebiste MPK i mogą tam dojechać autobusem czy tramwajem prawda?

G
Gość
2019-07-08T11:37:57 02:00, asd:

przecież susza jest i gleba jak skała, to co mają samochody rozjeżdżać? ;)

PRAWDA

G
Gość
2019-07-07T22:22:43 02:00, Ah Eh:

Zwykłe wieśniackie ku...wy! Typowe polskie wsioki, które podniecają się kawałkiem blachy i szpanują swoimi wieśwagenami udając bogatych. A z drugiej strony w polszy są za niskie mandaty, jakby każdemu dowalić po 5 tyś. za niszczenie mienia to by się elektorat nauczył na całe życie

2019-07-08T11:42:31 02:00, Pan kierownik:

Po formie wypowiedzi łatwo sie domyśleć, że jesteś ku...wą, prawnukiem chłopów pańszczyźnianych, który/a po zakupieniu na kredyt 30m2 w mieście zapomniała o swoich korzenich. Posiadaczy samochodów nienawidzisz, bo zazdrościsz. Musisz spłacać raty kredytu i stać cię jedynie na rower. Skazany jesteś na komzbior lub pedałowanie przez najbliższe 25 lat.

2019-07-08T11:59:01 02:00, Gość:

Debil komentuje debila

MEGA DEBILE

S
Seri?
2019-07-08T12:41:21 02:00, Bartek:

Proponuję autorowi dowiedziec sie hak wyglada "trawnik zanim napisze takie bzdury. Bo dla mnie to jakieś chaszczy i wychodzone pole. Moim zdaniem organizator powinien zapewnić każdemu kto kupił bilet miejsce parkingowe. Nie dziwi mnie że kierowcy zaparkowali na tych haszczach. Podniecenie sie byle głównem. A n8e zwraca nim uwagi na problem jakim jest polityka miasta wobec kierowcow ktorzy TEZ SA MIESZKANCAMI I PŁACĄ PODATKI!

ja przyjechałem Uberem dlaczego mam sponsorowec parking buraką?

G
Gość

Bardzo dobrze zrobili, skoro ktoś zorganizowal ta impreze, to powinien zadbać o parkowanie, a jeśli nie potrafi, to na drugi raz niech żadnych imprez tam nie organizuje. Zaorac to miejsce i drzewa posadzić!!!

G
Gość

Jaki komendant taka policja

G
Gość

Na ul lotniczej chodniki i trawniki zamieniane są w parkingi A policja i straż miejska nie widzi w tym problemu

G
Gość

Przy każdej imprezie na stadionie mieszkańcy Malczyc i pilczyc przeżywają horror samochody są parkowane w taki sposób na chodnikach że nie można wejść do własnego domu

J
Jacek

A parking na Maślickiej pod AOW stał pusty i darmowy

G
Gość
2019-07-08T10:20:46 02:00, Gość:

w dzisiejszych czasach wszystko wszystkim przeszkadza. W dupach sie poprzewracalo. Nikogo nie ubedzie jak przez 3 dni beda stawali na trawniku.Miasto nie zapewnilo miejsc parkongowych to gdzie maja stawac ? w srodzie slaskiej ? czy na dachu stadionu

I tyle w temacie.

G
Gość
2019-07-08T09:37:43 02:00, Gość:

Tak to jest jak się buduje stadion na 45 000 osób z parkingiem na 500 samochodów.

2019-07-08T11:27:32 02:00, Gość:

Trzeba być idiotą aby myśleć, że na stadion trzeba jechać autem.

Sam stadion jest niepotrzebny i musimy go utrzymywać a ten jeszcze chciałby parkingu który trzeba by utrzymywać.Sprzedać stadion za symboliczny milion a prywaciarz zbuduje parking i będzie na nim więcej zarabiał niż na stadionie

Słuszna uwaga. Wydać na stadion miliard złotych a później go utrzymywać to jest szczyt himalajski indolencji. Ale jak zawsze nie ma winnego. To znaczy winni są ale są i pozostaną nietykalni aż do grobowej deski.

Dodaj ogłoszenie