Prawie 100 procent na maturze. Gdzie?

Kinga Mierzwiak
Kinga Mierzwiak
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Dawid Łukasik, Polska Press
Udostępnij:
Prawie 100 procent na maturze z matematyki - takie wyniki uzyskiwali uczniowie Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej. W tym roku po raz pierwszy uczniowie tej właśnie szkoły przystępowali do egzaminu maturalnego. Jak im poszło?

W sumie do egzaminu dojrzałości przystąpiło w tej szkole 70 uczniów.

- Nasi podopieczni znakomicie poradzili sobie z matematyką zdobywając 95,3 proc. punktów na poziomie podstawowym i blisko 60 proc. na poziomie rozszerzonym (średnia dla powiatu wrocławskiego odpowiednio 66,2 i 48,8 proc.) - informuje Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Równie wysokie były wyniki egzaminów z języka angielskiego - 97, 1 proc. punktów na poziomie podstawowym i 79,8 proc. na poziomie rozszerzonym, języka niemieckiego na poziomie podstawowym – 97 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym oraz języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym – 98 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym.

Z egzaminu z języka polskiego uczniowie zdobyli średnio 76,4 proc. punktów (średnia dla powiatu – 61,9 proc.), z informatyki 71,1 proc. punktów (średnia dla powiatu – 51,7 proc.), z fizyki 58 proc. punktów (średnia dla powiatu – 45 proc.).

Liceum przy Politechnice Wrocławskiej to szkoła o profilu matematycznym. W tym roku utworzonych zostanie pięć klas pierwszych, rekrutacja właśnie się zakończyła. O przyjęcie do Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej starało się w sumie 340 kandydatów, przyjęliśmy 135 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Student
Tak, tylko ze do matury przystąpiło 70 osób. Tylko. Niech przystąpi 200 ze szkoły i niech ich wszystkich wyucza, to wyniki będą na poziomie nie tylko powiatowym, ale i krajowym, czyli ogólnie przeciętne.
W maturze nie chodzi o to, by ja zdać, ale o to, by dostać się na studia, bo taki jest jej cel
S
Student
Chyba wiadomo, że chodziło mi o rozszerzenie a nie o podstawę (w artykule jasno jest napisane, że rozszerzenie z matematyki około 60 % - i o tym pisałem) Czytanie ze zrozumieniem to u Ciebie zawodzi. A jeżeli mówimy o podstawie to z matematyki LO 14 - 97,2% czyli też więcej. Odsyłam do strony OKE z wynikami.
J
Ja
A później komentuj
S
Student
I to są dobre wyniki? Matma na 59,7 % (dla porównania lo 14 - 82,9%, lo3 - 64,1%). Praktycznie z wszystkich przedmiotów Akadem. Liceum Politechniki Wrocławskiej ma gorsze wyniki od LO 14 i LO 3, a miało być taka elitarna szkoła! Politechnika utworzyła to liceum, bo podobno żadne liceum w mieście nie było w stanie przygotować uczniów do studiowania na Politechnice. Po gimnazjum poszli tam najlepsi, elita a po trzech latach nauki totalna porażka, klapa. Politechnika Wr niech weźmie się za porządne nauczanie studentów (a z tym ma problem) a nie eksperymentuje na prowadzeniu liceum - bo jak widać to im nie wychodzi. Przy okazji do autorki tekstu - pani Kingi Czernichowskiej. Należałoby bardziej obiektywnie napisać artykuł, zrobić porównanie z np. LO 14 i LO3 i wtedy nie byłoby już tak różowo. Tak napisany tekst wygląda jak darmowa reklama liceum PWr, a tak naprawdę tegoroczne wyniki tej szkoły są jej antyreklamą.
G
Gość
Żenująca propaganda.Są we Wrocławiu przynajmniej dwie szkoły,które od lat mogą pochwalić się zdaną maturą przez wszystkich,którzy do niej przystąpili.A i średni wynik przedstawiony dla tej szkoły, nie odbiega od kilku liceów w mieście.
Więc po co ten zachwyt?A poza tym skoro mają w 2 klasach maturalnych 70 uczniów, to trochę duże te klasy...
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie