Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

ut
Udostępnij:
Poparzeni Kawą Trzy - polski zespół poprockowy złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Autorzy hitów "Kawałek Do Tańca", "Byłaś dla mnie wszystkim" i "Okrutna, zła i podła". Zespół wystąpi już 17 listopada w Teatrze Polskim.

Bilety:

- www.kupbilecik.pl
- www.ebilet.pl

Poparzeni Kawą Trzy to zespół muzyczny, w skład którego wchodzą dziennikarze i współpracownicy radia RMF FM, Zet, Eska ROCK, RDC i TVP oraz... organista z Kościoła na Bielanach. Powstali w 2005 roku jako zespół coverowy, mający w repertuarze utwory rosyjskich grup Leningrad i 5Nizza. Przy okazji wspólnej trasy koncertowej z Leningradem, Poparzeni postanowili grać utwory polskie, a pomógł im w tym Rafał Bryndal, pisząc parę tekstów, do których, pod wodzą gitarzysty Krzysztofa Zasady, skomponowali muzykę. Od tej pory Rafał został tekściarzem i nieformalnym, ósmym członkiem zespołu.

W 2011 r. ukazała się pierwsza płyta PK3 zatytułowana "Musculus Cremaster". Data jej wydania zbiegła się w czasie ze spektakularnym sukcesem grupy na "Sopot Festiwal Top Trendy", gdzie Poparzeni zdobyli prestiżową Nagrodę Dziennikarzy za "Kawałek do tańca”. Od tego momentu zaczynają ich grać duże stacje radiowe, takie jak Jedynka, Radio Zet czy RMF FM.

Zwycięstwo na Festiwalu "Przebojem na antenę" w Hajnówce, gdzie reprezentowali Warszawę w barwach Polskiego Radia "RDC", występy na "Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze" czy też "Reggae Festiwalu w Ostródzie", świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako "biesiadne ska" (jak to trafnie nazwał Krzysztof Skiba po zobaczeniu ich koncertu), a tak naprawdę jest to absolutnie nowy gatunek muzyczny z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce. Do największych sukcesów grupy w 2012 roku trzeba zaliczyć występ przed kilkusettysięczną publicznością "XVIII Przystanku Woodstock" oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez jak WOŚP czy Ursynalia.

Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego, starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Od 6 lat organizują kultowy już, grudniowy "Kontrabal Dziennikarzy", gdzie występując obok zaproszonych gwiazd mają okazje zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej.

Poparzeni Kawą Trzy
17 listopada 2017, godz. 19.00
Teatr Polski (ul. Gabrieli Zapolskiej 3)

Bilety:
I Strefa: 120 zł
II Strefa: 110 zł

Do kupienia:
- www.kupbilecik.pl
- www.ebilet.pl

Organizatorem koncertu jest Polska Press Grupa

Skład zespołu:
Roman Osica / reporter śledczy w "Radio Z", laureat nagrody Grand Press w 2012
wokal, saksofon altowy

Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

Krzysztof Zasada / reporter i prezenter „RMF FM”
gitara, wokal

Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

Wojciech Jagielski / "Superstacja"
"przeszkadzajki", szmery, perkusja

Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

Mariusz Gierszewski / reporter "Radio Z"
bass

Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

Krzysztof Tomaszewski
trąbka, tuba, wokal pomocniczy

Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

Marian Hilla / "Eska Rock"
saksofon tenorowy i barytonowy, wokal pomocniczy

Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

Jacek Kret
puzon, wokal pomocniczy

Poparzeni Kawą Trzy we Wrocławiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska