Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali sparing z Chrobrym Głogów

W rozegranym dziś w Lubinie meczu kontrolnym piłkarze Zagłębia Lubin ulegli I-ligowemu Chrobremu Głogów 2:3. W barwach „Miedziowych” wystąpił testowany Jiri Kladrubsky – defensywny pomocnik z Czech, który ostatnio występował w greckiej AEL Kallonii.

Do przerwy głogowianie prowadzili 2:1. Najpierw nieporozumienie pomiędzy Czekajem a Szymańskim wykorzystał Adrian Rakowski, lecz później z rzutu karnego wyrównał Maciej Górski, a tuż przed zmianą stron prowadzenie „pomarańczowo-czarnym” dał Bartosz Machaj.

W drugiej połowie było wiele zmian, przez co gra była mniej płynna. Na 3:1 dla Chrobrego trafił Dominik Kościelniak, a rozmiary porażki „Miedziowych” zmniejszył w 84 min Arkadiusz Woźniak. „Wąski” wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Czekaja.

Testowany Kladrubsky grał do 75 minuty. W piątek lubinianie wylecą na zgrupowanie do Turcji. Dwukrotny reprezentant Czech najprawdopodobniej wsiądzie na pokład samolotu lecącego nad Bosfor, a decyzja o jego przyszłości w Zagłębiu zapadnie po powrocie drużyny na Dolny Śląsk.

KGHM Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 2:3
Bramki: Rakowski 5, Woźniak 84-k. - Górski 21-k., B. Machaj 45, Kościelniak 70.

Zagłębie: Hładun - Zbozień (46. Sobków, 75. Bonecki), Dąbrowski (46. Guldan), Jach (46. Kubicki), Tosik (46. Čotra, 80. Żmijewski), Janus (46. Andrzejczak), Kladrubský (75. Kowalski-Haberek), Rakowski (46. Żyra), Jagiełło (46. Ł. Piątek), Janoszka (34. Żmijewski, 46. A. Błąd), K. Piątek (46. Woźniak).
Chrobry: Szymański - Ilków-Gołąb, Czekaj, Horoszkiewicz (46. Horoszkiewicz), Samiec, Malinowski (46. Pisarczuk), Drewniak (70. Niewieściuk), Sędziak (46. Bryła), Szczepaniak (68. Malinowski), B. Machaj (46. Kościelniak), Górski (70. Bednarski).