Piłka ręczna: Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 28:29 - to była niesamowita końcówka

Paweł Pluta
Joanna Załoga była najskuteczniejszą zawodniczką KPR-u
Joanna Załoga była najskuteczniejszą zawodniczką KPR-u fot. grzegorz bereziuk
Bardzo miłą niespodziankę sprawiły szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra, które na wyjeździe pokonały sąsiadki z tabeli - Start Elbląg, choć na niemal kwadrans przed końcem przegrywały różnicą aż siedmiu bramek.

Pierwsze minuty należały do jeleniogórzanek, jednak na przerwę z przewagą trzech bramek schodził Start. W drugiej odsłonie gospodynie zwiększyły dystans (43 min - 22:15). Jednak ostatni kwadrans był popisem KPR-u. Już w 52 minucie zespół z Jeleniej Góry znów wyszedł na prowadzenie 25:24 , by chwilę później wygrywać już 28:27. Start jednak na 5 sekund przed końcem przegrywał 28:29, a rzut karny dla elblążanek wykonywała Wioletta Janaczek. Obroniła go Katarzyna Szeluk i KPR zainkasował dwa punkty.

Równie wiele emocji było w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmowała AZS AWF Gardinię Wrocław. Pierwsza połowa należała do akademiczek, które wygrywały po 5 minutach 4:1, a w 13 minucie 9:4. Potem jednak parkiet z powodu kontuzji (podejrzenie pęknięcia kości ogonowej) musiała opuścić Grażyna Pietras. Mimo to wrocławianki wygrywały jeszcze w 20 min 13:7. Potem ich przewaga topniała, aż w końcu Pogoń wyszła na pierwsze prowadzenie (20:19). Po bardzo nerwowej końcówce skończyło się jednak remisem.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 28:29 (17:14)
KPR: Kozłowska, Szeluk - Załoga 9, Dąbrowska 7, Buklarewicz 5, Fursewicz 3, Galińska 3, Uzar 1, Odrowska 1, Muras, Tórz.
Pogoń Baltica Szczecin - AZS AWF Gardinia Wrocław 25:25 (13:17)
AZS AWF: Boczkowska, Słota - Wojt, Perek 7, Żakowska 7 (2/2), Tracz, Grądowa 1, Wesołowska, Pietras 2, Wiertelak 2, Łukasik, Rupp 2, Król 2, Antoszewska 1, Wynnyk 1.

Finepharm Polkowice - Vistal Łączpol Gdynia 21:34 (10:15)
Finepharm: Baranowska, Demiańczuk- Górecka, Matouskova 5, Wasiucionek 4, Pawliszak 4, Konarzewska 3, Ewa Dziatkiewicz 3, Marta Dziatkiewicz 1, Skoczyńska 1, Słowik.

12. Finepharm Polkowice 11 0 240-406

Następna kolejka (10-11.12): Zagłębie - KPR (sobota, godz. 16.30), Politechnika - AZS AWF Wrocław (sobota, 17.30, Polsat Sport), Finepharm - SPR, Start - KSS, Ruch - Piotrcovia, Pogoń - Łączpol.