Piłka ręczna. Porażka Metraco Zagłębia Lubin, wymęczone zwycięstwo KPR-u Jeleia Góra

PJ
Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin uległy w Koszalinie miejscowej Enerdze 27:22, a zawodniczki KPR-u Jelenia Góra wygrały z SPR-em Olkusz 26:24.

Stawką meczu w Koszalinie była trzecia lokata w tabeli PGNiG Superligi kobiet, na 3. kolejki przed końcem rundy zasadniczej. To spotkanie zapowiadało się najciekawiej w całej 19. kolejce, lecz pierwsze minuty w wykonaniu obu siódemek były bardzo chaotyczne.

Ciekawiej zrobiło się dopiero po upływie 10 minut, kiedy to ostro do pracy wzięły się miejscowe i wyszły na trzybramkowe prowadzenie, zmuszając lubinianki do większego wysiłku. Te jednak podjęły rękawicę i na przerwę schodziły z (tylko) jednobramkową stratą.

Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut zdołały nawet wyjść na prowadzenie, ale na kwadrans przed końcem spotkania koszalinianki odzyskały zatraconą wcześniej skuteczność i zwyciężyły różnicą pięciu bramek.

Niespodziewane problemy miały zawodniczki KPR-u Jelenia Góra, które podejmowały we własnej hali ostatni w tabeli SPR Olkusz. Przyjezdne po 18. kolejkach zgromadziły zaledwie trzy punkty, lecz w sobotę wysoko zawiesiły poprzeczkę piłkarkom Michała Pastuszki.

Po pierwszej połowie jeleniogórzanki miały tylko dwie bramki przewagi, a na 60 sekund przed końcem meczu ekipa z Olkusza doszła KPR na jedną bramkę. Gospodynie pokazały jednak charakter i nie dały sobie wyrwać tego zwycięstwa.

PGNiG Superliga Kobiet

Energa AZS Koszalin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 27:22 (14:13)
Energa: Prudzienica, Kowalczyk - Kalska 12, Kobyłecka 8, Manoila 2, Muchocka 2, Chmiel 1, Błaszczyk 1, Matuszczyk 1, Fornalik.
Zagłębie: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz - Obrusiewicz 7, Załęczna 6, Jochymek 5, Lalewicz 2, Pałgan 1, Piechnik 1, Lima, Paluch, Walczak.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 26:24 (13:11)
KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Buklarewicz 9, Dąbrowska 6, Grobelska 4, A.Mączka 3, Winiarska 3, Michalak 1, Tomczyk, Jasińska, Oreszczuk, Bader.
SPR: Wąż, Knapik - Wicik 7, Przytuła 5, Nowak 3, Serafimovska 3, Marszałek 2, Wcześniak 2, Sadowska 1, Basiak 1, Fierka.

Pozostałe spotkania 19. kolejki: Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:28 (22:13), Start Elbląg - Aussie Sambor Tczew 30:24 (12:14), Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Ruch Chorzów 27:30 (12:14), MKS Selgros Lublin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:30 (9:13).