Piłka ręczna. Porażka Chrobrego w Lizbonie ze Sportingiem

Filip Bares
Filip Bares
Chrobry Głogów przegrał na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 20:37 (7:20) w pierwszej kolejce grupy H Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. Po trzy gole dla zespołu z Dolnego Śląska zdobyli: Paweł Paterek, Bartosz Skiba i Oleksandr Tilte.

Sporting Lizbona – KGHM Chrobry Głogów 37:20 (20:7)
Chrobry Głogów: Rafał Stachera, Anton Derewiankin – Paweł Paterek 3, Oleksandr Tilte 3, Bartosz Skiba 3, Wojciech Dadej 2, Jędrzej Zienkiewicz 2, Wojciech Matuszak 2, Anton Otrezow 1, Kacper Grabowski 1, Wojciech Hajnos 1, Filip Wrona 1, Rafał Jamioł 1, Tomasz Kosznik 0, Jakub Orpik 0, Wojciech Styrcz 0.

Najwięcej bramek dla Sportingu: Jan Gurri Aregay 7, Francisco Costa 6, Pedro Portela 5.

Mecz ze Sportingiem był pierwszym spotkaniem Chrobrego w europejskich pucharach po 15 latach oczekiwania. Emocji wielkich w Lizbonie jednak nie było.

W 7. minucie do siatki trafił Wojciech Dadej i głogowianie przegrywali tylko 3:5. Na kolejnego gola zespół z Dolnego Śląska musiał jednak czekać długie dziesięć minut. Polski zespół zupełnie nie radził sobie z twardą defensywą Sportingu, a sam w obronie był bardzo pasywny i rywale łatwo zdobywali kolejne gole. Fatalną serię przerwał Rafał Jamioł, ale wówczas było już 12:4 dla gospodarzy.

Chociaż do końca pierwszej połowy pozostawało 12 minut, głogowianie zdołali jeszcze tylko trzy razy trafić do siatki. Zespół portugalski nie natrafiający praktycznie na żaden opór ze strony Chrobrego w defensywie, nadal z dużą łatwością zdobywał kolejne gole i to często po bardzo efektownych akcjach.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale w dużej mierze wynikało to z tego, że Sporting nie grał już tak twardo w obronie i mocno rotował składem. Ostatecznie Chrobry przegrał w swoim debiucie w Lidze Europejskiej 20:37.

W drugim meczu grupy H CSM Konstanta z Rumunii pokonała na wyjeździe węgierski MOL Tatabanya KC 29:24. Z tym drugim zespołem za tydzień Chrobry zmierzy się we własnej hali