Piłka nożna. Zagłębie - Dolcan 2:0. Chrobry - GKS Katowice 1:2. "Miedziowi" coraz bliżej Ekstraklasy

Rafał Bajko
Krzysztof Piątek zdobył jedną z dwóch bramek dla Zagłębia
Krzysztof Piątek zdobył jedną z dwóch bramek dla Zagłębia Piotr Krzyżanowski
Piątkowy początek długiego weekendu był szczęśliwy dla Zagłębia Lubin. Lider I ligi pokonał Dolcan Ząbki 2:0. Chrobry uległ z kolei GKS-owi Katowice 1:2. Oba spotkania odbyły się w ramach 28. kolejki.

Podopieczni Piotra Stokowca rozpędzeni po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Katowicach 5:0, nie mieli łatwego zadania w starciu z Dolcanem. Już w pierwszej połowie goście sprawiali wrażenie najlepszej ekipy jaka przyjechała w tym roku do Lubina. Podopieczni Dariusza Dźwigały z animuszem atakowali bramkę Konrada Forenca, przez co Zagłębie miało spore problemy, by narzucić swój styl gry.

Wszystko zmieniło się w 39 minucie, kiedy kapitalną, indywidualną akcją popisał się Krzysztof Piątek. Napastnik "Miedziowych" sam przemknął przez połowę Dolcanu i w klarownej sytuacji pokonał Rafał Leszczyńskiego.

W drugiej połowie przewaga lubinian nie podlegała już dyskusji, a bramką udokumentował ją Michal Papadopulos.

Radosnych chwil nie przeżywali w piątek fani w Głogowie. Chrobry przegrał bardzo ważny mecz, w którym najwięcej emocji było w końcówce. W ciągu dwóch minut oba zespoły strzeliły po bramce, ale dla gospodarzy był to niestety jedynie gol pocieszenia.

I liga

Program pozostałych meczów 28. kolejki: Piątek: Drutex-Bytovia Bytów - GKS Tychy 1:1 (Surdykowski 70 - Szczęsny 30), Wisła Płock - Widzew Łódź 2:1 (Góralski 57, Jabłoński 86 - Wrzesiński 79). Sobota: Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz(g. 13), Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (g. 13). Niedziela: Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz (g. 12.30), Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica (g. 17), Wigry Suwałki - Arka Gdynia (g. 19).