Piłka nożna: Weekendowe sparingi dolnośląskich drużyn

JG
W sparingowych meczach, jakie w weekend rozegrały dolnośląskie drużyny, najsłabiej wypadła Miedź Legnica. Piłkarze Bogusława Baniaka niespodziewanie przegrali aż 0:3 z ligowym rywalem, Czarnymi Żagań. - Ten mecz to dla nas dobra nauczka - komentował szkoleniowiec legniczan po ostatnim gwizdku.

Do Czech wybrał się Górnik Wałbrzych. W meczu z SK Hlavice długo przegrywał 0:1, aż na pięć minut przed końcem wygraną rywalom odebrał ich rodak - Jan Bartos.

Wygrały Polkowice i Chrobry. Głogowianie nie mieli litości dla młodzieży Śląska Wrocław, a zawodnicy Janusza Kudyby - dla III-ligowej Polonii 1912 Leszno.

KS Polkowice - Polonia 1912 Leszno 2:0
Bramki: Janus 20, Więzik 81
KS Polkowice: (I połowa) Szymański - Kocot, Kucharzak, Nowak, Wacławczyk - Janus, Salamoński, Bancewicz, Sierpina - Kuświk, Piątkowski. (II połowa) Kazimierczak - K. Kazimierczak, Darda, Bartków, Wacławczyk - Bryła, Dąbrowski, Piotrowski, Ałdaś - Więzik, Podstawek.

Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław ME 4:0
Bramki: Kaczmarek 15, Stasiak 22, 56, Filbier 79.
Chrobry: I połowa: Augustyn - Suchecki, Michalec, Ziemniak, Samiec, Niedźwiedź, Soboń, Machaj, Celuch, Kaczmarek, Grzybowski. II połowa: Zaremba - Suchecki, Sylwestrzak, Filbier, Niedźwiedź (70 Machaj), Niewieściuk, Soboń (70 Celuch), Waszkowiak, Stasiak, Bukraba, Miazgowski.
Śląsk: Wrąbel (46 Zajączkowski), Repski (46 Szuszkiewicz), Zieliński, Juraszek, Chmura (60 Tetłak), Fedyna (46 Kohut), Misik, Skrzypczak, Garyga, Majcher (46 Sikorski), Krzemiński.

Miedź Legnica - Czarni Żagań 0:3
Miedź: Bledzewski (25 Laskowski) - Starosta, Paszliński, Woźniczka (50 Bany), Zasada (75 Grittner), Hempel, Zieliński, Madejski (46 Kuciński), Mowlik (46 Gawlik), Garuch, Zakrzewski (30 Nowacki).

SK Hlavice - Górnik PWSZ Wałbrzych 1:1
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Wojtarowicz, Bartoš, Zawadzki, Wepa, Morawski, Rytko, Matuszak, Maciejak, Orłowski.
Grali także: Orzech, Sawicki, Fojna, Zinke, Moszyk, Chajewski, Radziemski.