Piłka nożna: Rywale doganiają Miedziankę

Paweł Witkowski
19-letni Kamil Zieliński uratował remis 2:2 legnickiej Miedzi w ostatnich minutach wyjazdowego spotkania 24. kolejki II ligi z Nielbą Wągrowiec.

- Przyjechaliśmy po 3 punkty - mówi trener Miedzianki Janusz Kudyba. - Pojedynek rozpoczął się szczęśliwie. Gol po błędzie bramkarza. Wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą. Jednak poszliśmy na wymianę sił z przeciwnikiem, który akcje ograniczał do długich piłek, i straciliśmy dwa gole. Druga połowa to nasza całkowita przewaga. Mieliśmy mnóstwo sytuacji. Rywale tylko 4 razy wyszli ze swojej połowy. Poniekąd cieszy remis wywalczony w końcówce, ale żal straconej szansy na wygraną - dodaje.

W tej kolejce potknęła się też Olimpia. - Na lidera jeszcze nie patrzymy. Ciasno robi się tuż za nami. Cieszy, że mamy lepszy bilans meczów bezpośrednich z ekipami grupy pościgowej. Teraz czeka nas przerwa, planujemy rozegrać sparingi, aby nie wypaść z rytmu meczowego - kończy szkoleniowiec.

Nielba Wągrowiec - Miedź Legnica 2:2 (2:1)
Bramk: Gryszczyński 20, Pietrowski 30 - Grzegorzewski 11, Zieliński 87.
Miedź: Laskowski - BulatovićI, KucharzakI, Paszliński, Pilarski (70 Spaczyński) - Garuch, Gawlik (81 Zieliński), Jarzębowski, Kajca - Grzegorzewski, Orłowski (75 Hempel).

II liga, grupa zachodnia

Polonia S. - Górnik 0:3 wo; Polonia N.T. - Lechia 2:0 (0:0); Zawisza - Chojnice 3:0 (2:0); Ruch - Olimpia 1:1 (0:1); Zagłębie - Elana 2:0 (2:0); Raków - GKS 0:2 (0:0); Bałtyk - Czarni 1:0 (0:0); Jarota - Tur 2:2 (1:1).

18. Polonia Słubice 25 10 11-60

21-23.04: Bałtyk - Górnik (21.04, g. 17.30), Polonia N.T. - Elana, Raków - Zawisza, GKS - Nielba, Czarni - Jarota, Olimpia - Chojniczanka, Tur - Zagłębie, Lechia - Ruch, Miedź - Polonia S. 3:0 wo.