Piłka nożna: Miedź Legnica - Warta Poznań 5:2

Paweł Witkowski
Aż 7 bramek zobaczyli kibice w Legnicy. Miedź pokonała Wartę Poznań 5:2.

- Warta, strzelając nam bramkę w pierwszych minutach, mocno nas podrażniła. Zaczęliśmy grać z zębem i agresją - powiedział Bogusław Baniak po wygranej w 16. kolejce I ligi. Zwycięstwo bardzo ucieszyło prezesa klubu - Martynę Pajączek. Niedawno w wyborach do władz PZPN-u wyprzedziła szefową Warty w wyścigu po miano pierwszej kobiety we władzach federacji. Wczoraj świetne zawody rozegrał Wojciech Łobo-dziński, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę. W 16. serii spotkań spore potknięcie lidera ze Świnoujścia: Flota została rozbita u siebie przez Zawiszę Bydgoszcz 0:3.

W Legnicy pierwszy cios wyprowadzili poznaniacy. Tomasz Magdziarz wykorzystał bierną postawę obrońców Miedzianki i głową posłał piłkę do bramki Aleksandra Ptaka. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo. W 10. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Adriana Łuszkiewicza na gola zamienił skuteczny ostatnio Wojciech Łobodziński. Po chwili było 2:1 dla gospodarzy po główce Zbigniewa Zakrzewskiego. W pierwszej połowie padło aż pięćbramek. 3. dla Miedzi zdobył Marcin Nowacki, a 4. po indywidualnej akcji Łobodziński, dla którego było to już 6. trafienie w tym sezonie.

Po przerwie Warta strzeliła dwa gole. Pierwszego Grzegorz Bartczak, który wykorzystał rzut karny na Magdziarzu. Drugie trafienie zaliczył Adrian Bartkowiak, pokonując własnego bramkarza w 74. minucie.

- Wielki szacunek dla rywala, który zagrał bardzo otwarty futbol. Inna sprawa, że dla Warty tego dnia mogło się to zakończyć tragicznie - mówił trener Baniak. - Mecz mógł się podobać kibicom. Dodatkowych emocji dostarczył sędzia, który podyktował dla Warty karnego, którego nie było - dodał.

W innym humorze był szkoleniowiec Warty Czesław Owczarek. - Miedź była zabójczo skuteczna. W pierwszej połowie oddała na naszą bramkę cztery strzały i strzeliła cztery gole. Wygrał zespół skuteczniejszy i przede wszystkim dojrzalszy- powiedział.
W ten weekend po raz drugi w sezonie przegrała Flota. Lider uległ u siebie 4. w tabeli Zawiszy.

Miedź Legnica - Warta Poznań 5:2 (4:1)
Bramki:
Łobodziński 10, 45, Zakrzewski 13, Nowacki 35, Bartkowiak 76 (s)- Magdziarz 4, Bartczak 56 (k)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Miedź: Ptak - Wołczek, Bany, Woźniczka, Zasada - Łuszkiewicz, Kasperkiewicz- Madejski (86 Lenkiewicz), Nowacki(61 Grzegorzewski), Łobodziński- Zakrzewskil (69 Alexandrel).

Warta: Lis - Bartczak, Bartkowiak, Wichtowski, Kosznik - Magdziarz, Marciniak, Ciach (79 Pogonowski), Trochim, Trojanowskil(54 Bartoszak) - Pawłowski.

I liga
Pozostałe mecze 16. kolejki:

Olimpia- Termalica Bruk-Bet 0:0, Flota - Zawisza 0:3 (Leśniewski 1, Błąd 41, Ostalczyk 53), Polonia - Kolejarz 0:1 (Markowski 22), Sandecja - Bogdanka 1:0 (Aleksander 39 z karnego), GKS T. - Cracovia 2:0 (Folc 53, Mańka 76), Okocimski KS - ŁKS 0:1 (Więzik 53), Arka - Dolcan 1:2 (Kuklis 38 - Tataj 63, Piątkowski 90), GKS K. - Stomil 4:2 (Pitry 17, Rakels 29, 31, 90 - Suchocki 9, Kun 86)

1. Flota Świnoujście     16    40    31-11
2. Termalica Nieciecza 16 32 26-14
3. Cracovia 16 32 24-17
4. Zawisza Bydgoszcz 16 29 30-11
5. GKS Tychy 16 29 16-10
6. Miedź Legnica 15 28 24-15
7. Olimpia Grudziądz 16 26 19-14
8. Bogdanka Łęczna 16 22 19-21