Piłka nożna: Miedź Legnica kontra Raków Częstochowa - 2:2

Dawid Sołtys
Trafienia Michała Żółtowskiego uratowały Miedzi Legnica bezcenny punkt
Trafienia Michała Żółtowskiego uratowały Miedzi Legnica bezcenny punkt Piotr Krzyżanowski
Dolnośląscy drugoligowcy z wyjazdów przywieźli po punkcie. Górnik Wałbrzych zremisował w Wągrowcu z Nielbą 1:1. Do przerwy (28. minuta) po golu Grzegorza Michalaka wałbrzyszanie prowadzili. W tej odsłonie byli lepszym zespołem od Nielby.

W Wągrowcu jednak zawsze przeciwnikom trudno o wygraną. Tym razem było podobnie. W przerwie spotkania nad stadionem przeszła ulewa, przez co warunki do gry były utrudnione. W II połowie Nielba prezentowała się już lepiej i dążyła do wyrównania. Górnik przez długi czas mądrze się bronił, jednak w 81 minucie bramkarz Damian Jaroszewski w końcu skapitulował. Bramkę strzałem głową zdobył najlepszy zawodnik gospodarzy Rafał Leśniewski. Wałbrzyszanie po czterech meczach zgromadzili trzy punkty. Jeszcze ani razu nie schodzili z boiska jako zwycięzcy, a najbliższą okazję do wywalczenia kompletu punktów będą mieli już w środę (godz. 17), gdy zainaugurują rozgrywki na własnym obiekcie. W derbach Dolnego Śląska podejmować będą legnicką Miedź.

Legniczanie jak na razie spisują się w rozgrywkach bardzo przyzwoicie. W ostatniej kolejce podopieczni Janusza Kudyby zremisowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 2:2. Wynik spod Jasnej Góry nie zadowala jednak szkoleniowca Miedzi. - Czujemy niedosyt. Mieliśmy naprawdę sześć groźnych okazji bramkowych. Sam Paweł Kowal zmarnował trzy stuprocentowe szanse na gola - mówi opiekun legniczan.

W I połowie wpadła jedna bramka. W doliczonym czasie gry na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Mateusz Zachara. Piłka po strzale skozłowała przed bramkarzem Miedzi Władysławem Siaminem i wpadła do siatki. Po przerwie przeważała już tylko ekipa Kudyby. W 57 minucie był już remis 1:1. Marcin Orłowski wyszedł sam na sam z bramkarzem Rakowa i został sfaulowany w polu karnym. - Marcin został w zasadzie obalony i ewidentnie należała się czerwona kartka dla golkipera Rakowa. Sędzia poprzestał na przyznaniu rzutu karnego - uważa Kudyba. Jedenastkę wykorzystał Michał Żółtowski.

Minęły zaledwie trzy minuty, a gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po raz drugi Siamina pokonał Zachara, który wykorzystał błąd Damiana Paszlińskiego. W 84 minucie Miedź wyrównała. Po rzucie wolnym z 25 metrów na krótkie rozegranie zdecydowali się Marcin Garuch i Żółtowski, ten drugi uderzył i piłka zatrzepotała w siatce.

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 2:2.
Bramki: Mateusz Zachara 45, 60 - Michał Żółtowski 57 (k), 84. Miedź: Siamin - Piotrowski, Kucharzak, Paszliński, Żółtowski - Kowal (69 Pazurkiewicz), Cisse, Spaczyński (90 Zieliński), Garuch, Bzdęga (61 Balicki) - Orłowski.

Nielba Wągrowiec - Górnik Wałbrzych 1:1.
Bramki: Rafał Leśniewski 81 - Grzegorz Michalak 28. Górnik: Jaroszewski - Kłak (78 Protasiewicz), Przerywacz, Wojtarowicz, D.Michalak - G.Michalak, Rytko, Morawski, Wepa - Zinke (72 Konarski), Janik (75 Moszyk).