Piłka nożna. Jeden punkt legniczan

Rafał Bajko
Marcin Garuch nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Sandecją. Jego Miedź tylko zremisowała, mimo gry w przewadze Piotr Krzyżanowski
Z dolnośląskich klubów tylko Miedź Legnica zdołała zdobyć punkt w czwartej kolejce I ligi. Podopieczni Wojciecha Stawowego zremisowali z Sandecją 1:1. Zagłębie Lubin przegrało w Suwałkach 1:2, z kolei Chrobry Głogów w Płocku 1:3

Podopieczni Wojciecha Stawowego mogli nawet zainkasować komplet punktów, gdyż od 42 minuty grali z przewagą jednego zawodnika (druga żółta kartka Mateja Nathera). Mało tego, legniczanie już w 18 minucie otrzymali rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym jednego z obrońców Sandecji. Niestety jedenastki nie wykorzystał Marcin Garuch, którego strzał wybronił Marek Kozioł. Co prawda jeszcze w pierwszej połowie "Miedzianka" dopięła swego i wyszła na prowadzenie, ale w 65 minucie po błędzie w kryciu przy stałym fragmencie gry, goście wyrównali. W takich okolicznościach remis jest tak naprawdę porażką Miedzi.

Dalekiej podróży do Suwałk nie będą miło wspominać zawodnicy Zagłębia Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca stracili bramkę już w 1 minucie. Po tym zdarzeniu otrząsnęli się dopiero w drugiej części gry, gdy za zagranie ręką obrońcy Wigier w polu karnym, do remisu z karnego doprowadził Aleksander Kwiek. To niestety nie sprawiło, że lubinianie poszli za ciosem. W 83 minucie, po jednym z rzutów rożnych, udanym uderzeniem w krótki róg bramki Forenca popisał się Karol Mackiewicz. Dał tym samym swojej drużynie pierwsze trzy punkty w historii występów suwalczan w I lidze.

Po raz kolejny słaba pierwsza połowa była przyczyną porażki Chrobrego Głogów. Zespół Ireneusza Mamrota po 45 minutach gry przegrywał w Płocku 0:2 i w drugiej części gry musiał nadrabiać wynik. Napór szybko przyniósł efekt, gdyż już w 55 minucie swojego trzeciego gola w sezonie zdobył obrońca Michał Michalec. Niestety na więcej nie pozwolił gościom Marcin Krzywicki, który po stałym fragmencie gry ustalił wynik spotkania.

- Na mecz wychodzimy ze swoimi założeniami. Mieliśmy "usiąść" na rywalu. Pierwsze piętnaście minut wyglądało dobrze. Robiliśmy to, co nakazał trener. Efektem tego była stuprocentowa sytuacja. Zepsułem ją i od tego się zaczęło. Gdybym ją wykorzystał, to mecz inaczej by się potoczył. Trzeba więc sobie jasno powiedzieć: jesteśmy frajerami. To my sami sobie strzelamy gole, a nie Wisła nas "klepie". Druga połowa znów niby lepsza, jednak ta trzecia bramka całkowicie spuściła z nas powietrze. Przegrywamy więc na własne życzenie. Jeśli tak mamy grać to, sorry, nie wiem, ale chyba trzeba zmienić zawód. Teraz gramy z beniaminkami i musimy się poprawić - dosadnie podsumował Damian Piotrowski, gracz Chrobrego.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
Bramki: Szczepaniak 30 - Szczepański 65.
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
Miedź: Ptak - Zgarda, Midzierski, LafranceI, Woźniczka - Szczepaniak, Garuch, Bartoszewicz (88 Machaj), Feruga (67 Kakoko), Lenkiewicz (67 Szymański) - Łobodziński.
Sandecja: Kozioł - Frańczak, SzufrynI (89 Bartków), Cicman, SłabyI - Danek (90 Kalisz), NátherI, SzczepańskiI (81 Niane), GrzeszczykI, Bębenek - Traoré.

Wigry Suwałki - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)
Bramki: Radzio 1, Mackiewicz 83 - Kwiek 59 (k)
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Wigry: Salik - Bartkowski,Jarzębowski, WengerI, Karankiewicz - Biel (71 Żebrowski), Michałowski, DrągowskiI (68 LaurynI), Radzio, Mackiewicz - Adamek (87 Šernas).
Zagłębie: Forenc - GodálI, Guldan, Jach (42 Woźniak), Čotra - K. Piątek (76 Janoszka), Kubicki, Ł. Piątek, Kwiek, BłądI (81 Andrzejczak) - PapadopulosI.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 3:1 (2:0)
Bramki: Janus 18, Góralski 29, Krzywicki 73 - Michalec 55.
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, MagdońI, Radić, Hiszpański I- Janus, Góralski, KostrzewaI (46 Wlazło), Burkhardt (88 Ilijew), Kacprzycki - Ruszkul (68 Krzywicki).
Chrobry: Skrzyniarz - Ilków-Gołąb, Bogusławski, Michalec, SamiecI - Danielak (19 SędziakI), Hałambiec, Ulatowski I(46 Pieczara), AłdaśI, Piotrowski - Szczepaniak (69 Ziemniak).

I liga - pozostałe wyniki

Stomil - Arka 1:0 (Kowalski 23 s.); Widzew - GKS Tychy 1:1 (Kozłowski 90 - Kowalczyk 21); Termalica - Dolcan 1:1 (Czerwiński 50 - Matuszek 5); Flota - Katowice 0:1 (Stasiak 90 s.); Chojniczanka - Olimpia 0:1(Woźniak 85); Bytovia- Pogoń 0:0.

1.Termalica Bruk-Bet 4 10 10-2
2.Stomil Olsztyn 4 8 5-3
3.Wisła Płock 4 7 9-6
4.Wigry Suwałki 4 64-3
5.Pogoń Siedlce 4 6 5-2
6.Sandecja Nowy Sącz 4 6 5-3
7.Dolcan Ząbki 4 6 4-2
8.Olimpia Grudziądz 4 6 5-5