Piłka nożna, III liga: Oława coraz bliżej awansu

Paweł Witkowski
Rewelacja dolonośląsko-lubuskiej piłkarskiej III ligi MKS SCA Oława wygrała u siebie 2:1 z Orłem Międzyrzecz i umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Dla podopiecznych Sebastiana Sob-czaka to już 5. z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością.

Spotkanie mocnym akcentem rozpoczęli gospodarze. Już w 3 minucie akcję Mateusza Gancarczyka i Pawła Błaszczaka pięknym strzałem z 16 metrów wykończył Rafał Kohut. Kwadrans później po faulu Jakuba Kalinowskiego w polu karnym przyjezdni mieli jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Tomasz Ruminkiewicz. W 38 minucie dośrodkowanie Krzysztofa Gancarczyka przeciął ręką obrońca gości. Rzut karny wykorzystał Kalinowski.

W drugiej odsłonie gospodarze nie pozwalali przyjezdnym na zbyt wiele. Groźną okazję stworzyli dopiero w ostatniej minucie. MKS kontrolował przebieg pojedynku. Mecz oglądało blisko 300 kibiców.

III liga - 16. kolejka:
MKS Oława - Orzeł Międzyrzecz 2:1 (Kohut 3, Kalinowski 37 karny - Ruminkiewicz 18 karny), Ilanka Rzepin - Prochowiczanka Prochowice 3:0 (Warcholak 30, Gurgul 44, Odziemkowski 87), Orzeł Ząbkowice Śląskie - Lechia Zielona Góra 0:2 (Figiel 78, Kojder 88), Promień Żary - Polonia Trzebnica 0:0, Polonia/Sparta Świdnica - Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:1 (Łagiewka 69 - Mierzwa 90), Arka Nowa Sól - Pogoń Świebodzin 2:0. Spotkanie Lechia Dzierżoniów - Celuloza Kostrzyn nad Odrą nie odbyło się. Goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz. Pauza: Bielawianka Bielawa.

15. Celuloza 14 12 19-28

Następna kolejka (12.11): Orzeł M. - Arka, Pogoń - Polonia/Sparta, Motobi - Promień, Polonia T. - Celuloza, Lechia Dz. - Orzeł Z., Lechia ZG - Ilanka, Prochowiczanka - Bielawianka. Pauza: MKS.
Najlepsi strzelcy: 1. Łukasz Czyżyk (Promień) - 9 goli; 2. Piotr Woźniak (Orzeł Z.) - 8; 3. Robert Budzałek (Celuloza), Mohamed Donzo (MKS), Marcin Żeno (Orzeł M.) - 7; 5. Paweł Ochota (Bielawianka) - 6.