Piłka nożna. GKS Tychy - Zagłębie Lubin 0:1. Miedziowi zwyciężyli mimo gry w osłabieniu

Rafał Bajko
Łukasz Janoszka dał trzy punkty wiceliderowi I ligi z Lubina
Łukasz Janoszka dał trzy punkty wiceliderowi I ligi z Lubina Piotr Krzyżanowski
W XIII kolejce I ligi lubinianie zdobyli cenne trzy punkty w Jaworznie, gdzie pokonali GKS Tychy 1:0. Dzięki temu zwycięstwu, ekipa Piotra Stokowca utrzymała pozycję wicelidera tabeli.

Miedziowi zdobyli cenne trzy punkty w Jaworznie, gdzie pokonali GKS Tychy 1:0. Dzięki temu zwycięstwu, ekipa z Lubina utrzymała pozycję wicelidera tabeli I ligi.

Po ubiegłotygodniowej, dość wstydliwej porażce w Pucharze Polski ze Zniczem Pruszków (1:2), Zagłębie chciało się odegrać w zmaganiach ligowych. Udało się, choć trzeba szczerze przyznać, że mecz w Jaworznie nie był wielkim widowiskiem. Na pierwsze emocje trzeba było czekać praktycznie 20 minut, kiedy po uderzeniu Arkadiusza Woźniaka piłka uderzyła w słupek bramki Piotra Misztala. Potem zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, którzy za sprawą Wojciecha Trochima stworzyli sobie bramkową sytuację. Jednak zarówno on, jak i osiem minut później Mateusz Bukowiec uderzali niecelnie.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy swego dopięli gracze Piotra Stokowca. Precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Łukasz Janoszka. Co ciekawe, popularny "Ecik" nie zaczął spotkania w pierwszej jedenastce Zagłębia, tylko zmienił kontuzjowanego Miłosza Przybeckiego już w 19 minucie.

W drugiej części meczu kibice zamiast bramek oglądali...czerwone kartki. Najpierw za brutalny faul z boiska wyleciał Jakub Tosik, a w doliczonym czasie gry drugą żółą kartkę obejrzał gracz gospodarzy Kamil Nitkiewicz.

- Jestem zadowolony z przebiegu spotkania, czerwona kartka nieco skomplikowała sytuację, ale jestem usatysfakcjonowany z roszad w zespole. Przeszliśmy na piątkę obrońców i po dotkliwej porażce ze Zniczem wracamy na właściwe tory - podsumował Piotr Stokowiec, trener Zagłębia.

GKS Tychy - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramka: Janoszka 42.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)

GKS: Misztal - Wawrzynkiewicz (83 Ruskovský), Kožans, Masternak, NitkiewiczI - Wodecki, GrzybekI, Bukowiec (58 SmółkaI), TrochimI, Radzewicz (64 Szczęsny) - Kowalczyk.
Zagłębie: Forenc - TosikI, Kubicki, Guldan, Čotra - Przybecki (19 Janoszka), BoneckiI, Ł. Piątek, Kwiek (75 Jach), Woźniak - Papadopulos (82 K. Piątek).