Piłka nożna. Chrobry Głogów - Wisła Płock 2:3. Emocjonująca inauguracja wiosny w Głogowie

Rafał Bajko
Kibice w Głogowie zobaczyli wiele bramek i aż trzy rzuty karne
Kibice w Głogowie zobaczyli wiele bramek i aż trzy rzuty karne Piotr Krzyżanowski
Zespół Ireneusza Mamrota po ciekawym meczu przegrał z Wisłą Płock 2:3 w ramach 21. kolejki I ligi. Kibice oprócz bramek zobaczyli też aż trzy rzuty karne

Głogowianie przystępowali do piątkowego starcia mocno osłabieni. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować musieli Mateusz Hałambiec, Michał Michalec i Krzysztof Ziemniak. Ponadto kontuzje leczą Michał Ilków-Gołąb i Łukasz Szczepaniak. Problemy kadrowe nie przeraziły jednak beniaminka ligi, który już w szóstej minucie objął prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Damiana Piotrowskiego. To było świetnie otwarcie dla głogowian.

Dziesięć minut później powinno być już 2:0, kiedy Tomasz Zając minimalnie pomylił się, uderzając z narożnika pola karnego. Młody napastnik już w poprzedniej kolejce zdobył dla Chrobrego bramkę na wagę remisu w Chojnicach. W piątek był równie aktywny.

Z biegiem czasu na boisku w Głogowie coraz lepiej zaczęli sobie poczynać goście. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Krzysztof Janus, a tuż przed przerwą w zamieszaniu podbramkowym gola do szatni zdobył Mikołaj Lebedyński.

Podopieczni Ireneusza Mamrota wyszli na drugą połowę nieco rozgoryczeni końcówką pierwszej części meczu. Tuż po przerwie znów uaktywnił się Zając, ale udaną interwencją popisał się bramkarz gości Seweryn Kiełpin. Kiedy prowadzenie Wisły podwyższył Dimitar Iliew, wydawało się, że Chrobry nie będzie już w stanie odpowiedzieć. Nic bardziej mylnego, bo nie był to jeszcze koniec emocji w Głogowie.

W 86 minucie trzecią jedenastkę w tym meczu podyktował arbiter Artur Aluszyk, a skutecznym wykonawcą był Zając. Gospodarze starali się jeszcze wyrównać, ale Wisła nie wypuściła już zwycięstwa z rąk.

W sobotę inny z dolnośląskich zespołów Miedź Legnica zagra w Nowym Sączu z Sandecją. Podopieczni Janusza Kudyby przegrali tydzień temu na inaugurację rundy wiosennej z Dolcanem Ząbki 0:3, a szansy debiutu nie otrzymał wówczas Jorge Kadu. Być może właśnie pozyskany z Zawiszy Bydgoszcz napastnik będzie lekiem na strzelecki impas legniczan?

I liga
Chrobry Głogów - Wisła Płock 2:3 (1:2)
Bramki: Piotrowski (k.) 6, Zając (k.) 87 - Janus (k.) 31, Lebedyński 45, Iliew 60.
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
Chrobry: Prus - Pisarczuk, ByrtekI, Bogusławski, Samiec, Kościelniak - Piotrowski (52. Kiełb), GąsiorI, Sędziak, SzopaI(72. OrubaI) - Zając.
Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, SielewskiI, Radić, Hiszpański - GóralskiI(69. Wlazło), Zyska (46. Szymiński), Janus, DarmochwałI, Iliew - Lebedyński (60. Krzywicki).

Pozostałe mecze 21. kolejki. [b]Piątek: Zagłębie Lubin - Wigry Suwałki 3:0 (2:0). Sobota: GKS Tychy - Widzew Łódź (godz. 13), Dolcan Ząbki - Termalica Nieciecza (godz. 15), Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica (godz. 16), GKS Katowice - Flota Świnoujście (godz. 17), Arka Gdynia - Stomil Olsztyn (godz. 17.45). Niedziela: Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice (godz. 12.30), Pogoń Siedlce - Bytovia Bytów (godz. 15).
1. KGHM Zagłębie Lubin 21 44 34:18
2. Termalica Bruk-Bet 20 44 36:14
3. Wisła Płock 21 41 32:17
4. Stomil Olsztyn 20 33 25:17
5. Olimpia Grudziądz 20 32 27:24
6. Flota Świnoujście 20 30 22:16
7. Arka Gdynia 20 29 27:27