Piłka nożna. Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 2:1. Pomarańczowo-Czarni liderem I ligi

Rafał Bajko
Piłkarze Chrobrego zanotowali w niedzielę pierwsze zwycięstwo na własnym boisku w tym sezonie. Głogowianie są w liderem I ligi www.chrobry-glogow.pl
Rzutem na taśmę wygrali swoje spotkanie gracze Chrobrego Głogów. Zwycięską bramkę w pojedynku z Olimpią Grudziądz strzelili bowiem w 90 minucie.

Triumfu pomarańczowo-czarnych z pewnością nie zwiastowała jednak pierwsza połowa. Zakończona wynikiem remisowym, przebiegała praktycznie wyłącznie pod dyktando gości. Olimpia miała w pierwszych 45 minutach cztery dogodne okazje do zdobycia bramki, ale na szczęście dla Chrobrego, nie wykorzystała żadnej.

Gole i lepszą dyspozycję głogowian zobaczyli za to kibice w drugiej połowie. Wynik otworzył w 55 minucie Szymon Drewniak, który trafił do siatki Bartosza Fabiniaka z rzutu wolnego.

Grudziądzanie jednak nie rezygnowali z walki o punkty. Nieco ponad 20 minut później wyrównującego gola strzelił Wojciech Reiman. Dodajmy zupełnie zasłużenie, gdyż Olimpia na pewno nie zasługiwała, by w Głogowie przegrywać.

I chociaż remis byłby w tej sytuacji najbardziej sprawiedliwy, to jednak zwycięską bramkę strzelili w 90 minucie gracze Chrobrego. Konkretnie Maciej Górski, obsłużony kapitalnym podaniem na wolną pozycję przez Roberta Pisarczuka.

O tym, ile sił kosztował podopiecznych Ireneusza Mamrota niedzielny pojedynek, niech świadczy obrazek po ostatnim gwizdku sędziego. Głogowianie zamiast celebrować trzy punkty, padli ze zmęczenia na murawę...