Piłka nożna. Beniaminek poległ w Lubinie. Zagłębie Lubin - Wigry Suwałki 3:0

Podopieczni Piotra Stokowca pokonali na własnym sezonie beniaminka z Suwałk 3:0. Dzięki zwycięstwu lubinianie przynajmniej do jutra będą liderem pierwszej ligi, gdyż jutro swój mecz rozegra dotychczasowy lider - Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Będące zdecydowanym faworytem Zagłębie nie pozostawiło gościom złudzeń i po raz kolejny w tym sezonie udowodniło, że jest jednym z głównych faworytów do awansu do T-Mobile Ekstraklasy.

Pierwszy gol dla "miedziowych" padł już w piątej minucie i było to trafienie samobójcze. Niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował obrońca gości - Adrian Karankiewicz.

Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył napastnik gospodarzy Krzysztof Piątek, a po zmianie stron dzieła zniszczenia dopełnił skuteczny ostatnio Aleksander Kwiek.

Drużyna trenera Stokowca prowadzenie w tabeli utrzyma tylko w przypadku, jeśli Termalica przegra jutro w Ząbkach z Dolcanem.

Zagłębie Lubin - Wigry Suwałki 3:0
Bramki: Karankiewicz 5-sam., K. Piątek 26, Kwiek 68.
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)..
Żółte kartki: Dąbrowski, Todorovski - Karankiewicz.
widzów: 3392.

Zagłębie: Forenc - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Čotra, Przybecki (61. Błąd), Ł. Piątek, Tosik, Kwiek (73. Janoszka), Woźniak, K. Piątek (86. Sobków).

Wigry: Salik - Bartkowski, Wichtowski, Karankiewicz, Bogusz, Valskis, Kopczyński, Tarnowski (72. Michałowski), Hirsz (46. Biel), Moneta (72 Zapolnik), Adamek