Pieniądze na twórcze projekty dla dolnośląskich szkół

  Pieniądze na twórcze projekty dla dolnośląskich szkół

  MAW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W konkursie "Projekt z klasą" uczniowie i nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą zdobyć dofinansowanie do 4 tys. zł na twórcze i kreatywne projekty edukacyjne. Łączna pula w konkursie to 40 tys. zł. Szkoły mogą się zgłaszać do 30 listopada br.
  Konkurs organizuje wydawnictwo Nowa Era. W tym roku nagrodzi 20 pomysłów z całej Polski. Nagrodę otrzyma również szkoła, która zgłosi najwięcej projektów.

  – Każda drużyna może zdobyć nawet dwa granty – jeden przyznawany jest przez komisję, drugi przez internautów – mówi Agnieszka von Mallek z wydawnictwa Nowa Era. – Poza przygotowaniem opisu projektu, rozpoczęciem jego realizacji i pokazaniem pierwszych efektów działań, uczniowie mogą również spróbować swoich sił w promocji własnych projektów. Mogą zachęcić swoich kolegów, znajomych i lokalnych mieszkańców do oddania głosu na ich projekt w specjalnym głosowaniu dla internautów – dodaje Mallek.

  Dotychczasowe edycje pokazały, że kreatywność uczniów nie zna granic. Nagradzane były już m.in. profesjonalny symulator lotów w szkolnej pracowni, eksperymentowania, w której za pomocą skórki od cytryny można stworzyć ogniwo galwaniczne, ekopojazd, czy książki dotykowe dla niewidomych.

  Patronat nad konkursem objęła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska. Zwycięzcy zostaną wyłonieni do 15 stycznia.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo