PGNiG Superliga: Zwycięstwo Zagłębia nad Chrobrym w derbach regionu

DF
MKS Zagłębie Lubin S.A.
W derbach Dolnego Śląska, rozegranych w ramach 3. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, Zagłębie Lubin pokonało na własnym parkiecie Chrobrego Głogów 28:26. Po pierwszej połowie tablica świetlna wskazywała remis 13:13.

Niedzielne spotkanie przyniosło kibicom obu ekip sporo emocji. Dla szczypiornistów Zagłębia była to pierwsza okazja w sezonie do zagrania przed własną publicznością.

Gospodarze w 18. minucie prowadzili 10:7. Czwarty bieg włączył wówczas Stanisław Makowiejew z Chrobrego, który rzucił trzy bramki z rzędu i doprowadził do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się bez rozstrzygnięcia, zawodnicy schodzili na przerwę przy stanie 14:14.

Po wznowieniu gry to głogowianie wyszli na prowadzenie. Koniec końców lubinianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, w 50. minucie wygrywając już 24:21. Z dobrej strony w końcówce spotkania pokazał się bramkarz Zagłębia, Marcin Schodowski. Jego klubowi koledzy szanowali piłkę i ostatecznie wygrali 28:26. „Miedziowi” mogą cieszyć się z drugiego triumfu w lidze z rzędu. Przed tygodniem drużyna prowadzona przez Bartłomieja Jaszkę pokonała na wyjeździe Grupę Azoty Tarnów 35:27.

MKS Zagłębie Lubin – KS SPR Chrobry Głogów 28:26 (13:13)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 3, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala 7, Dudkowski 2, Sroczyk 8, Tokaj 2, Pietruszko 1, Marciniak, Hajnos 2, Bogacz 1, Kupiec 2, Chychykalo.

Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 1, Zdobylak 8, Podobas, Klinger 1, Babicz 2, Przysiek, Tylutki, Marszałek 2, Orpik 2, Jamioł 3, Krzysztofik 3, Bekisz, Makowiejew 4.

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski, Delegat ZPRP: Mariusz Szynklarz
Widzów: 1544

Sparta Wrocław - Unia Leszno: Pełny Olimpijski! (ZDJĘCIA KIBICÓW)W pierwszym meczu finałowym PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław mogła oczywiście liczyć na swoich kibiców. Bilety na mecz na Stadionie Olimpijskim wyprzedały się w kilka chwil. Nic dziwnego - stawką jest mistrzostwo Polski. Byłeś w piątek na meczu? ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIU!WAŻNE - DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻESZ PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK

Sparta Wrocław - Unia Leszno: Pełny Olimpijski! (ZDJĘCIA KIBICÓW)