PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0. Koniec marzeń o finale

Rafał Bajko
Katarzyna Zaroślińska została wybrana MVP dzisiejszego meczu
Katarzyna Zaroślińska została wybrana MVP dzisiejszego meczu Karolina Misztal
W trzecim półfinałowym starciu Orlen Ligi Impel Wrocław przegrał z PGE Atomem Treflem Sopot 0:3. Ekipa Jacka Grabowskiego zagra zatem tylko o brąz.

Najwięcej walki i wyrównanych akcji zobaczyliśmy praktycznie tylko w pierwszym secie. Sopocianki wygrywały w pewnym momencie 16:12, ale Impel nie tylko odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie 18:16. Wymiana ciosów toczyła się aż do stanu 22:22, kiedy na zagrywce stanęła Aleksandra Sikorska. Środkowa zespołu z Wrocławia trafiła jednak w siatkę, a potem udanym blokiem popisała się Maja Tokarska i gospodynie miały piłkę setową. Podobnie jak chwilę wcześniej Sikorska, pomyliła się jednak Klaudia Kaczorowska i losy seta wciąż pozostawały otwarte.

Ostatnia akcja przyniosła jeszcze sporo emocji, gdyż atak sopocianek wylądował na aucie, choć sygnalizowały one jednocześnie, że piłka dotknęła bloku Agnieszki Kąkolewskiej. Trener Lorenzo Micelli poprosił więc o challenge i miał rację, co zakończyło zmagania w tej partii.

Kolejne odsłony były już niestety mocno jednostronne, a przewaga PGE Atomu nie podlegała dyskusji. W drugim secie wrocławianki zdołały zdobyć tylko 17 punktów, a w ostatniej partii ledwie oczko więcej.

Bardzo słabe spotkanie rozegrała w piątek Katarzyna Skowrońska-Dolata, która w poniedziałkowym pojedynku we Wrocławiu była absolutną liderką Impela. Trudno powiedzieć, skąd u byłej reprezentantki Polski aż taki regres formy i to zaledwie w ciągu kilku dni. Być może zabrakło sił, a może po prostu zadecydowała dyspozycja dnia.

Słowa pochwały należą się z kolei Carolinie Costagrande, która szczególnie w pierwszym secie ciągnęła grę w ataku. Później, co prawda i ona nieco obniżyła loty, ale strach pomyśleć, jaki byłby wynik, gdyby Włoszki na parkiecie w ogóle nie było.

Podopieczne trenera Grabowskiego muszą się szybko otrząsnąć i spróbować zmazać plamę po tym meczu w rywalizacji o brązowy medal. Przeciwnikiem Impela będzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną we Wrocławiu (23 i 24 kwietnia). Następnie trzecie i ewentualnie czwarte starcie (28 i 29 kwietnia) obejrzą kibice w Dąbrowie Górniczej. Jeśli potrzebny będzie piąty mecz, to odbędzie się on w hali Orbita 2 maja.

Półfinał Orlen Ligi (do dwóch zwycięstw)

PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)
PGE Atom: Radenković 2, Balkestein 11, Efimienko 6, Zaroślińska 19, Kaczorowska 13, Tokarska 4, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Cooper 4, Miros.
Impel: Radecka, Hildebrand 4, Kąkolewska, Skowrońska-Dolata 9, Costagrande 15, Sikorska 1, Durajczyk (libero) oraz Ptak 1, Kossanjowa 2, Kaczor 1.

MVP: Katarzyna Zaroślińska (PGE Atom).
Stan rywalizacji: 2:1 dla Sopotu.