Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostatnia szansa na pieniądze z Mikrograntów. Ruszają konsultacje projektów

Celina Marchewka
Celina Marchewka
Ostatnia szansa na pieniądze z Mikrograntów. Ruszają konsultacje projektów
Ostatnia szansa na pieniądze z Mikrograntów. Ruszają konsultacje projektów materiały prasowe
W trzeciej i ostatniej w tym roku edycji Mikrograntów zdobyć można od 1 do 10 tysięcy złotych na realizację pomysłów integrujących osiedlowe społeczności. Od 1 do 15 września będzie trwał nabór wniosków, ale wcześniej organizatorzy zachęcają do udziału w konsultacjach.

Ruszający właśnie nabór, podobnie jak poprzednie, podzielony będzie na 3 ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych (czyli osób od 13 do 21 roku życia), a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. W zależności od tego, jaką grupę reprezentuje dany projekt, można się starać o wsparcie w wysokości od 1 do 10 tys. zł. oraz pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Osoby chcące wziąć udział w tej edycji Mikrograntów, przed złożeniem dokumentów, mogą liczyć na mailowe oraz telefoniczne konsultacje z koordynatorami zespołów ze Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Odbędą się także spotkania twarzą w twarz:

  • 25 sierpnia o godzinie 17:30 w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65),
  • 3 września o godzinie 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b).

O najważniejszych terminach, zasadach współpracy i przykładowych działaniach koordynatorzy opowiedzą również podczas trzech rozmów transmitowanych na żywo na Facebooku Mikrograntów:

  • 26 sierpnia odbędzie się spotkanie dla grup młodzieżowych,
  • 27 sierpnia dla osób fizycznych i grup nieformalnych,
  • 28 sierpnia dla organizacji pozarządowych.

Wszystkie relacje na żywo rozpoczną się o godzinie 17:00.

To ekspresowa edycja Mikrograntów. Zwycięzcy od ogłoszenia wyników na początku października do zamknięcia projektu będą mieli tylko nieco ponad 2 miesiące.

– Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią u boku. Widząc wielki entuzjazm wśród inicjatorów i inicjatorek aktualnie odbywających się projektów, mamy pewność, że również we wrześniu wspólnie znajdziemy świetne formy bezpiecznej realizacji nowych pomysłów. Ruszajcie więc na osiedla, podwórka czy do parków i zacznijcie planować wasze działania – zachęcają koordynatorzy programu.

Jakie projekty będzie można zgłosić w nadchodzącym naborze?

- Przede wszystkim „skrojone” na warunki, w których nie należy gromadzić się w większych grupach, trzeba za to dbać o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, w tym pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. Warto planować też działania o nieco mniejszym niż zazwyczaj kalibrze, co pozwoli na ich przebieg w bezpieczny sposób, a także umożliwi „zmieszczenie się” w czasie na realizację - mówi Tomasz Myszko-Wolski z urzędu miasta we Wrocławiu.

Największą szansę na wsparcie będą miały inicjatywy, które pomogą (nawet, jeśli odbędą się na odległość) poczuć i budować więzi społeczne oraz ułatwią myślenie o przyszłości z optymizmem. Projekty mogą być prowadzone częściowo zdalnie: warsztaty z materiałami dostarczanymi do każdego chętnego, bezkontaktowe wymiany czy edukacyjne spotkania online umożliwiające realizację zadań we własnym domu.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska