Osiem medali MP naszych szermierzy

Paweł Witkowski
Po piątkowych sukcesach wydawało się, że nie będzie mocnych na drużynę szpadzistów AZS-u AWF-u Wrocław. Dolnoślązacy jednak przegrali w półfinale z KKS-em Kraków i ostatecznie na podium szermierczych mistrzostw Polski, które rozegrano we Wrocławiu. Trzecie miejsce zajęła za to druga ekipa AZS-u.

Medaliści indywidualnych zawodów: Robert Andrzejuk (złoto), Michał Adamek (srebro) i Tomasz Motyka (brąz) wsparci Maciejem Szumskim nie sprostali w starciu o 3. miejsce Maciejowi Barabaszowi, Rolandowi Gromadzie, Adamowi Pracławskiemu i Michałowi Staszakowi (40:45). W finale spotkały się krakowskie AZS AWF i KKS. Wygrali ci pierwsi.

Srebro w szpadzie wywalczyła żeńska sekcja wrocławskiego klubu. Blanka Błach, Justyna Kaca, Karolina Marcin-kowska i Kamila Strug nie sprostały AZS-owi AWF-owi Warszawa (32:45), w której pierwszą szpadą była świeżo upieczona mistrzyni Polski Danuta Dmowska-Andrzejuk, prywatnie żona Roberta najlepszego szpadzisty w kraju.

Przypomnijmy, że na wrocławskiej imprezie triumfowali też dolnośląscy floreciści. Drużynowo wygrali wrocławianie, a zawodnicy tej ekipy Tomasz Gmerek, Leszek Rajski indywidualnie wywalczyli brązowe medale. Łącznie w MP nasi szermierze uzbierali osiem krążków.

Mistrzostwa Polski w szermierce. Wrocław
Szpada mężczyzn. Półfinały: KKS Kraków - AZS AWF Wrocław 45:41; AZS AWF Kraków - AZS AWF Wrocław II 45:34. O 3. miejsce: AZS AWF Wrocław II - AZS AWF Wrocław 45:40. Finał: AZS AWF Kraków - KKS Kraków 45:37.

Szpada kobiet. O 3. miejsce: AZS AWF Katowice - AZS AWF Warszawa II 45:36. Finał: AZS AWF Warszawa - AZS AWF Wrocław 45:32.

Szabla mężczyzn. Ostateczna kolejność: 1. Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice); 2. Jakub Ceranowicz (AZS AWF Kat.); 3. Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec) i Adrian Stanisławski (KKSz Konin). Drużynowo: 1. KKSZ; 2. AZS AWF Katowice I; 3. Katowice II.
Szabla kobiet: 1. Katarzyna Kędziora (OŚ Poznań); 2. Irena Więckowska (OŚ); 3. Bogna Jóźwiak (OŚ) i Marta Puda (TMS Sosnowiec). Drużynowo: 1. OŚ; 2. AZS AWF Warszawa; 3. TMS Sosnowiec.