Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2022. Mazowieckie i pomorskie najlepsze w koszykówce

DF
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2022. Rozgrywki chłopców w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych zakończyły się triumfem zespołu z województwa mazowieckiego. W turnieju dziewcząt triumfowała drużyna z pomorskiego.

W rozgrywkach chłopców, które rozgrywano w ubiegłym tygodniu, bezkonkurencyjni okazali się koszykarze z województwa mazowieckiego. Największy wpływ na tytuł mieli zawodnicy z MKS-u Pruszków (40,01 pkt i pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej) i AZS-u UW-MBA Warszawa (40 pkt). W finale okazali się lepsi od ekipy ze śląskiego, wygrywając 79:35. Z brązowego medalu mogli natomiast cieszyć się przedstawiciele kujawsko-pomorskiego (w spotkaniu o trzecie miejsce pokonali pomorskie 71:63). Nagroda MVP trafiła w ręce Patryka Redłowskiego z mazowieckiego.

Dość przeciętny występ zanotowali z kolei Dolnoślązacy. Zespół z naszego regionu zakończył zmagania na szóstym miejscu w klasyfikacji punktowej województw.

Po złoto w turnieju dziewcząt sięgnęły koszykarki z województwa pomorskiego, które wygrały z wielkopolskim 86:57. Na podium stanęła także ekipa łódzkiego. Na podobnym poziomie co ich rówieśnicy z regionu zagrały Dolnoślązaczki, które uplasowały się na szóstej pozycji. Za mały sukces naszych koszykarek można jednak uznać wysokie drugie miejsce Ślęzy Wrocław w klasyfikacji klubowej. Zawodniczki 1KS-u ustąpiły jedynie Gdyńskiemu Towarzystwu Koszykówki.