Nieprawdopodobny mecz Gwardii i cenna wygrana (ZDJĘCIA)

Paweł Witkowski
Pierwsze spotkanie gwardzistki przegrały pechowo. Słabiej zagrały tylko w drugiej partii, którą zdominowały całkowicie gospodynie.

Już po pierwszych akcjach osiągnęły przewagę, którą utrzymały do końca seta. W pozostałych to przyjezdne prowadziły przez większość czasu gry. Zawodziły jednak w końcówkach. Gdy drużyny zbliżały się do granicy 20 punktów, Tauronki zachowywały więcej zimnej krwi, skutecznie kończąc ataki.

W piątkowym meczu po pierwszym secie wydawało się, że tym razem Gwardia przegra gładko. Drugie starcie było już bardziej wyrównane, ale także dla Taurona. Wrocławianki przełamały się w trzecim secie, który wygrały po dramatycznej walce. Stare siatkarskie porzekadło mówi, że jak się nie wygrywa 3:0, to się przegrywa 2:3. I tym razem było podobnie. W tie-breaku wrocławianki pokazały wielką klasę i pewnie wygrały 15:11.

Awans do półfinału byłby historycznym wydarzeniem dla klubu. Gwardia na swoim koncie ma tylko trzy brązowe medale, ostatni wywalczony w 1986 roku. Najwyższe miejsce wrocławianek w lidze w ostatniej dekadzie to piąte miejsce w 2005 roku.

Trzeci mecz z Dąbrową odbędzie się w Orbicie już w najbliższą środę (27.04, godz. 18). Odkąd wrocławianki awansowały do PlusLigi Kobiet, nie przegrały jeszcze z MKS-em na własnym parkiecie. Ostatnie dwa mecze wygrały po tie-breakach. Trzy lata temu było 3:0.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:16, 25:22, 26:28, 18:25, 11:15)
Tauron MKS: Muhlsteinova, Szczurek, Plchtova, Żebrowska, Skowrońska, Lis, Strasz (libero) oraz Liniarska, Pura, Ikić, Haładyn.
Impel Gwardia: Jaszewska, Tokarska, Mroczkowska, Efimienko, Wołosz, Czypiruk, Krzos, (libero) oraz Matyjaszek, D. Sobolska, Barańska.
Stan rywalizacji: 1:1. Następny mecz we Wrocławiu w środę (27.04, g. 18).

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU
PlusLiga Kobiet
Inne mecze o miejsca 1-8 (do 3 zwycięstw):
KPSK Stal Mielec - Atom Trefl Sopot (29.04). Stan: 0-2.
Organika Budowlani Łódź - Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna (30.04). Stan: 0-2.
GCB Centrostal Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała (30.04). Stan: 1-1.
Miejsca 9-10 (do 4 zwycięstw):
Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia - AZS Białystok (29.04). Stan: 0-1.