Nasza Loteria

Najtańsze mieszkania we Wrocławiu. Wymagają remontu, ale ceny to czasami mniej jak 5 tys. złotych za metr!

Mateusz Różański
Mateusz Różański
Zobaczcie zdjęcia, ceny, adresy i szczegóły ofert na kolejnych slajdach >>>
Zobaczcie zdjęcia, ceny, adresy i szczegóły ofert na kolejnych slajdach >>>
W stolicy Dolnego Śląska średnio za 1 mkw. musimy zapłacić już ponad 10 tysięcy złotych - tak wynika z najnowszych raportów SonarHome. Czy to możliwe, żeby kupić niemal 49-metrowe mieszkanie we Wrocławiu za 242 tys. złotych? Oczywiście, choć należy przygotować się na remont, ale czego nie robi się dla oszczędności. Kliknij w zdjęcie i zobacz jedne z najtańszych mieszkań we Wrocławiu

Ceny mieszkań systematycznie rosną. Z najnowszych danych portalu SonarHome wynika, że w listopadzie 2023 roku średnia cena jednego metra kwadratowego mieszkań oferowanych w stolicy Dolnego Śląska to 10 630 złotych. Dla porównania, dokładnie rok temu było to 9 310 zł, a w 2021 roku - 8 373 zł.

- Dla mnie, jako studenta, to czysta abstrakcja. Nie wyobrażam sobie płacić ponad pół miliona za niespełna 50-metrowe mieszkanie - mówi Marek Matyja, student trzeciego roku z Wrocławia.

Najtańsze mieszkania we Wrocławiu

Jest alternatywa dla lokali oferowanych na rynku wtórnym lub pierwotnym, które znajdziemy na popularnych portalach ogłoszeniowych, czy też w biurach nieruchomości. To m.in. mieszkania, które wciąż znajdują się w zasobach PKP. Ostrzegamy jednak - taki zakup wiąże się najczęściej z potężnym remontem, ale i tak możemy sporo oszczędzić. Szczególnie, jeśli sami znamy się nieco na budowlance.

Zobacz też: Oto najdroższe ulice we Wrocławiu. Mieszkanie tu to jak wygrania w totka!

Spośród kilkudziesięciu mieszkań z terenu całego Dolnego Śląska część znajduje się we Wrocławiu. Ceny? Te zaczynają się już od niespełna pięciu tysięcy złotych za 1 m2.

Jak kupić mieszkanie od PKP?

Warto zacząć od znalezienia lokalu, który nas interesuje. Wszystkie oferowane nieruchomości dostępne są na stronie pkp.pl. Jeżeli znajdziemy interesujące mieszkanie warto zapisać sobie numer przetargu - umieszczony jest na czerwonym tle. Możemy też zapisać sobie adres lub numer działki. To wszystko ułatwi kontakt z osobą reprezentującą PKP.

Wszelkie pytania możemy zadać osobiście w siedzibie spółki, telefonicznie lub za pośrednictwem maila. Dalsze kroki będą zależały już od tego o jakiej konkretnie nieruchomości mówimy.

Czy sprzedaż zawsze odbywa się w trybie przetargu?
Nie. Nieruchomości PKP S.A. jako majątek Skarbu Państwa sprzedawany jest w trybie przetargów publicznych otwartych, w których może wziąć udział każdy.

Czy można negocjować cenę?
Tylko wtedy, jeśli odbyły się dwa przetargi, a nieruchomość nie znalazła nabywcy. Wówczas PKP S.A. może sprzedać nieruchomości w trybie rokowań za nie mniej niż 2/3 ceny wywoławczej. Sprzedaż w tym trybie wymaga jednak specjalnych zezwoleń.

Zobaczcie zdjęcia i oferty tanich mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu:

Zobaczcie zdjęcia, ceny, adresy i szczegóły ofert na kolejnych slajdach >>>

Najtańsze mieszkania we Wrocławiu. Wymagają remontu, ale cen...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

🇵🇱
Lepiej sprzedać niż dać ludzia którzy latami czekają, brakuje pieniędzy to patologię zacząć ścigać za długi jakie generują, np. Stabłowicka 119 nie płacą za nic a na picie ćpanie mają trudna się nie rządem handlem dragami ale płacić zobowiązań nadal nie ma za co, pewnie co tam inni zapłacą, dosyć niańczenia przez urzędników patusow, zabrać się za to ścierwo.
T
Tu.sk. donald matoł
Wyremontować i dać uchodźcom z Afryki. Zapraszamy ich.
C
CzerwoniWon
18 listopada, 18:47, PKP:

To są ceny wywoławcze, ale skąd obajtkowy "dziennikarz" ma to wiedzieć.

Może nawet wie ale lepsiejsze o tym nie wspominać.

G
Gość
A co ze świadectwami energetycznymi budynków - posiadają?
P
PKP
To są ceny wywoławcze, ale skąd obajtkowy "dziennikarz" ma to wiedzieć.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska