MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najbardziej niebezpieczne miejsca we Wrocławiu - mówią o nich sami mieszkańcy. Tu się po zmroku nie zapuszczaj!

MR
Miejsca we Wrocławiu, które cieszą się złą sławą, wybraliśmy na podstawie policyjnych statystyk, waszych opinii i subiektywnych doświadczeń. Zobaczcie na kolejnych slajdach - możecie na nie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów na smartfonie >>>
Miejsca we Wrocławiu, które cieszą się złą sławą, wybraliśmy na podstawie policyjnych statystyk, waszych opinii i subiektywnych doświadczeń. Zobaczcie na kolejnych slajdach - możecie na nie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów na smartfonie >>>Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Które ulice, place, podwórka we Wrocławiu są najbardziej niebezpieczne? Zapytaliśmy o to mieszkańców miasta i policję. O niektórych ze wskazywanych miejsc słyszymy od lat - wciąż cieszą się złą sławą, krążą o nich mrożące krew w żyłach historie. I ani inwestycje, ani nowi mieszkańcy nie mogą ich "odczarować". W innych coś zaczęło się zmieniać. Jakich miejsc unikać po zmroku we Wrocławiu. Sprawdźcie, przechodząc do galerii zdjęć.

Spis treści

Niebezpieczne miejsca we Wrocławiu

Miejsca we Wrocławiu, które cieszą się złą sławą, wybraliśmy na podstawie policyjnych statystyk, opinii naszych czytelników i subiektywnych doświadczeń. Żeby je zobaczyć, przejdźcie do galerii zdjęć.

Które miejsca wrocławianie uważają za niebezpieczne?
Nikogo nie zaskoczy krótka lista:

  • rejon Pasażu Niepolda;
  • Trójkąt Bermudzki;
  • okolice dworca PKP Wrocław Główny.

Ale to nie wszystko.

Miejsca we Wrocławiu na Krajowej Mapie Zagrożeń

Niebezpieczne miejsca we Wrocławiu można określić również na podstawie zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń. Co to takiego? To, ogólnodostępna, policyjna baza, które pozwala na rzetelne i czytelne identyfikowanie oraz przedstawianie skali i rodzaju zagrożeń, które sygnalizują lokalne społeczności. Znajdziemy tam informacje zarówno o włamaniach, jak i grupkach pijących alkohol. Słowem - wszystko, co wpływa na zmniejszenie naszego bezpieczeństwa.

- Dzięki mapie mieszkańcy mogą wskazać konkretne przypadki zachowania, którego nie akceptują. Po zgłoszeniu, w zależności od sprawy, podejmowane są przez policję jednorazowe, bądź długofalowe działania, aby wyeliminować problem - informuje policja.

Bezpieczne dzielnice Wrocławia - gdzie jest najmniej wykroczeń?

Gdy zapytaliśmy was o miejsca, w które lepiej się nie zapuszczać, pojawiło się również wiele głosów na temat lokalizacji, które są wyjątkowo bezpieczne i spokojne. Potwierdzają to policyjne statystyki - jest tam najmniej zgłoszeń o wykroczeniach.

Te osiedla mają najmniej zarejestrowanych wykroczeń (od 13 do 29):

  • Bieńkowice - 13 wykroczeń
  • Świniary - 13 wykroczeń
  • Widawa - 27 wykroczeń
  • Kuźniki - 28 wykroczeń
  • Pracze Odrzańskie - 29 wykroczeń
Miejsca we Wrocławiu, które cieszą się złą sławą, wybraliśmy na podstawie policyjnych statystyk, waszych opinii i subiektywnych doświadczeń. Zobaczcie na kolejnych slajdach - możecie na nie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów na smartfonie >>>

Najbardziej niebezpieczne miejsca we Wrocławiu - mówią o nic...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska