Miedź Legnica - GKS Katowice 1:1 (RELACJA, ZDJĘCIA)

Rafał Bajko
Druga połowa dostarczyła kibicom w Legnicy zdecydowanie więcej emocji niż pierwsza. Niestety, finał był dla fanów Miedzi dość smutny Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica pozostaje bez triumfu w 2016 roku. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali w 23. kolejce I ligi z GKS-em Katowice 1:1.

Początek meczu nie wskazywał, że w piątek padną w Legnicy jakiekolwiek bramki. Przez 30 minut obie drużyny właściwie nie stwarzały zagrożenia pod bramką rywali, a jedynym wydarzeniem wartym odnotowania było zderzenie Sławomira Dudy z Tomaszem Midzierskim. Obaj gracze zderzyli się głowami, przez co obrońca Miedzi nie był w stanie kontynuuować gry.

Tuż przed przerwą akcję oskrzydlającą wykończył Tadas Labukas, uderzając nie do obrony pod poprzeczkę.

Po wyjściu z szatni zdecydowanie do ataku ruszyli gracze z Katowic. W 57. min z linii bramkowej Miedzi piłkę wybił Błażej Telichowski. Nieco ponad 20 minut później gospodarzy nie uratowało już nic. Z 16 metrów kapitalnie huknął KrzysztoF Wołkowicz i marzenia o trzech punktach legniczan pękły jak bańka mydlana.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza spędzą zatem święta nieco podminowani. Odpoczynku nie mają jeszcze z kolei zawodnicy Chrobrego Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota zmierzą się w sobotę o godz. 14 w Grudziądzu z Olimpią.

I liga

Miedź Legnica - GKS Katowice 1:1 (1:0)
Bramki: Labukas 44 - Wołkowicz 80.
Sędziował:Sebastian Krasny (Kraków).
Żółte kartki: Subbotin (Miedź) oraz Flis, Pielorz i Duda (GKS).

Miedź:Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski (27. Telichowski), Artjunin - Łuszkiewicz, Rasak, Garguła, Łobodziński - Labukas (87. Ślusarski), Subbotin (75. Garuch).
GKS:Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Flis (63. Szołtys) - Leimonas (66. Zahorski), Pielorz, Bębenek, Duda (78. Szymański), Frańczak - Wołkowicz.

Pozostałe mecze 23. kolejki. Czwartek: Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 1:1 (Nwaogu 37 - Rogalski 71). Sobota: Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec (godz. 11.45), Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki (12), Sandecja Nowy Sącz - Zawisza Bydgoszcz (13), Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów (14), MKS Kluczbork - Arka Gdynia (15). Poniedziałek: GKS Bełchatów - Wisła Płock (20.30). Rozwój Katowice - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower).
1. Wisła Płock 22 44 35-20
2. Arka Gdynia 22 43 39-25
3. Zawisza Bydgoszcz 22 38 40-28
4. Zagłębie Sosnowic 22 37 37-34
5. GKS Katowice 23 34 29-24
6. Stomil Olsztyn 22 33 24-25
7. Chrobry Głogów 22 33 27-20
8. GKS Bełchatów 22 31 23-22