MATURA HISTORIA 2017 [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA,...

  MATURA HISTORIA 2017 [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA, WYPRACOWANIE]

  AB, PB

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziś matura z historii. Abiturienci podejdą do egzaminu z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jakie były pytania na maturze z historii? HISTORIA MATURA ARKUSZE I ODPOWIEDZI CKE. Co było na wypracowaniu z historii na maturze 2017? HISTORIA MATURA 15.05.2017.
  MATURA HISTORIA 2017 [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA, WYPRACOWANIE]
  1/40
  przejdź do galerii

  HISTORIA MATURA 2017 [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA, WYPRACOWANIE]  Dziś kilka tysięcy maturzystów pisze maturę z historii. O godzinie 9. rano rozpoczął się egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Natomiast o godzinie 14. do egzaminu dojrzałości podejdą zdający z historii sztuki.

  Historia to jeden z częściej wybieranych przedmiotów humanistycznych, który wymaga jednak dużej wiedzy.
  Poza zadaniami zamkniętymi i pracą na tekście źródłowym, zdający muszą wykazać się umiejętnością pisania dłuższych form. W ubiegłym roku podczas matury uczniowie musieli odpowiedzieć na pytanie czy jeden z tekstów dotyczył wojen grecko-perskich. Odpowiedź należało uzasadnić, odnosząc się do źródła.

  Uczniowie mają do wyboru nawet do pięciu tematów wypracowania. Wśród nich była m.in. rola Gdańska w gospodarce Królestwa Polskiego i Rzeczypospolitej Obojga Narodów w okresie od 2. poł. XV w. do końca XVII w.

  HISTORIA MATURA 2017 [ARKUSZE CKE, PYTANIA, WYPRACOWANIE]  ARKUSZE TEMATY HISTORIA MATURA CKE

  Podamy również tematy wypracowań. HISTORIA MATURA 2017.

  Tegoroczni maturzyści przyznają, że egzamin z historii był trudny. Uczniowie musieli wykazać się znajomością sporej liczby dat oraz szczegółową wiedzą, której nie można było znaleźć w tekstach źródłowych.

  Jedno z pytań dotyczyło Hagii Sophii - trzeba było odpowiedzieć na pytanie, jakie wydarzenie doprowadziło do zmiany pełnionej funkcji przez świątynię - chodziło o upadek Konstantynopola. Pytano również o dynastię Meiji w Japonii, o Komitet Ochrony Robotników, drugi traktat toruński, o gospodarkę w Polsce w 1951 r. i dlaczego kobiety zaczęły się bardziej angażować w gospodarkę w czasach PRL-u.

  Ponadto pytano uczniów: jakie reformy religijne wprowadził faraon Echnaton? Pojawiło się też zdjęcie monety z 1916 r. i uczniowie musieli odpowiedzieć na pytanie czy moneta miała związek z Aktem V Listopada. W arkuszu pojawił się również obraz "Hamlet Polski", a pytanie dotyczyło z jakim nurtem jest związany i do których zaborów się odnosił.

  TEMATY WYPRACOWAŃ NA MATURZE Z HISTORII

  1. Księstwo Warszawskie na podstawie map i tekstów źródłowych
  2. Gospodarka II RP - opisać szczegółowo
  3. Różnica w polityce zagranicznej prowadzonej przez Władysława Jagiełłę i Kazimierza Wielkiego
  4. Co doprowadziło do upadku Republiki w starożytnym Rzymie?
  5. Kontrreformacja - opisać na czym polegała

  HISTORIA MATURA 2017 [ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA]  Po maturze z historii tutaj opublikujemy odpowiedzi i rozwiązania zadań. HISTORIA MATURA 2017.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo