MATURA 2017 MATEMATYKA ROZSZERZONA. Zadania z rozszerzonej matematyki [ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA]

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
MATURA 2017 MATEMATYKA ROZSZERZONA. Zadania z rozszerzonej matematyki. Co było na rozszerzonej matematyce? Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godzinie 9.00 i potrwa 180 minut. MATURA 2017 - MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY - ARKUSZE CKE, ZADANIA, ROZWIĄZANIA - TO PRZYKŁADOWE ZADANIA, PÓŹNIEJ OPUBLIKUJEMY TEGOROCZNE ARKUSZE.
MATURA 2017 MATEMATYKA ROZSZERZONA. Zadania z rozszerzonej matematyki. Co było na rozszerzonej matematyce? Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godzinie 9.00 i potrwa 180 minut. MATURA 2017 - MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY - ARKUSZE CKE, ZADANIA, ROZWIĄZANIA - TO PRZYKŁADOWE ZADANIA, PÓŹNIEJ OPUBLIKUJEMY TEGOROCZNE ARKUSZE.
Udostępnij:
MATURA 2017 MATEMATYKA ROZSZERZONA. Zadania z rozszerzonej matematyki. Co było na rozszerzonej matematyce? Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godzinie 9.00 i potrwa 180 minut. MATURA 2017 - MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY - ARKUSZE CKE, ZADANIA, ROZWIĄZANIA.

MATURA 2017 MATEMATYKA ROZSZERZONA. Zadania z rozszerzonej matematyki

Rozszerzoną matematykę zdecydowało się zdawać 5095 uczniów z całego Dolnego Śląska (na 18685 wszystkich maturzystów z województwa). Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut. - Jeżeli ktoś już zdaje rozszerzoną matematykę, to jest tego pewny. Poza tym jest dodatkowy przedmiot. Uczniowie byli dziś skupieni i wyciszeni. Ten egzamin szczególnie wymaga od nich staranności i skupienia - przyznaje Izabela Koziej, dyrektor szkoły.

MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY - CO BYŁO NA MATURZE?

Było 15 zadań z czego cztery do wyboru z odpowiedziami a/b/c/d. Maturzyści, którzy wyszli przed czasem mówili, że egzamin był trudny - rozwiązali tylko 5 z 15 zadań. Z wymienianych przez nich przykładów wiadomo, że na rozszerzeniu musieli się zmierzyć z wielomianami, nierównościami kwadratowymi i sześciennymi oraz planimetria i geometrią.

ARKUSZ CKE ZNAJDZIESZ W GALERII

Patryk, maturzysta z IX LO, który wyszedł ponad godzinę przed czasem mówi, że rozszerzoną matematykę pisał tylko po to, by się sprawdzić, gdyż nie chodził do klasy matematyczno-fizycznej. - Najtrudniejsza była geometria - podsumowuje i dodaje, że jego zdaniem tegoroczna matura z rozszerzonej matematyki była trudniejsza niż rok temu.

Maturzyści musieli przekształcić wzór, by obliczyć objętość graniastosłupa, musieli również wyznaczyć okrąg, którego środek będzie położony na prostej leżącej pomiędzy dwoma danymi punktami, a także musieli wyliczyć kąty w danych dwóch okręgach i trójkącie.

Z łatwiejszych zadań musieli wyznaczyć pochodną, wyliczyć wielomiany i rozwiązać nierówności kwadratowe i sześcienne.

MATURA 2017 - MATEMATYKA ROZSZERZONA
Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczyna się 9 maja o godzinie 9.00. Przykładowe zadania pojawią się na GazetaWroclawska.pl zaraz po tym, gdy pierwsi uczniowie opuszczą sale egzaminacyjne. Także dziś opublikujemy pełny arkusz CKE oraz przykładowe rozwiązania.

W czwartek maturzyści zdawali język polski

VIDEO //get.x-link.pl/705a4617-dfc1-d0b9-ef39-519dbca18597,347f6b6a-db54-1ae4-e4c4-128ebf494f04,embed.html

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Edward
Na maturze z matematyki powinno być tylko jedne zadanie. Rozliczyć prawidłowo PIT. Odsiew przynajmniej 90%. Dziękuję, pozdrawiam dzisiejszy system "szkolnictwa".
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie