Mali żeglarze we Wrocławiu. Nie boją się wody (ZDJĘCIA,...

  Mali żeglarze we Wrocławiu. Nie boją się wody (ZDJĘCIA, FILM)

  Aurelia Szymon

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas Energa Sailing dzieci uczą się, jak sterować łódką i obsługiwać żagle
  1/14
  przejdź do galerii

  Podczas Energa Sailing dzieci uczą się, jak sterować łódką i obsługiwać żagle ©Paweł Relikowski

  Na żagle najlepsze Mazury? Nic bardziej mylnego. Udowadniają to mali uczestnicy Energa Sailing. Dla 20 najlepszych nagrodą są półkolonie.
  - Mnie się najbardziej się podoba, jak płynę tak prędko i czuję się taki wolny - mówi Maks, uczestnik zeszłorocznej edycji programu edukacyjnego Energa Sailing. - A ja to się najbardziej cieszę, jak zrobię grzybka - wtóruje mu Emilka. Dodajmy, że „grzybka” robi się wywracając łódkę do góry nogami.

  Program Energa Sailing to nauka żeglarstwa zupełnie za darmo dla dzieci między 6 a 9 rokiem życia. We Wrocławiu odbywa się po raz drugi, każda z edycji „zaraża” setkę dzieci tym sportem. Obecna grupa po miesiącu zajęć teoretycznych, którymi były wspólne zabawy, zaczyna właśnie zajęcia na wodzie.

  - Oni tworzą team. Gdy jest ciepło, dajemy im pole do popisu: bawcie się, pływajcie, cieszcie się wodą, żeglarstwem, dzieciństwem - mówi instruktor żeglarstwa Wojciech Knap. - Dla mnie jako trenera satysfakcję przynosi ich uśmiech. Największe wyzwanie to sprawić, żeby nie bały się wody.  - Jest radość i zabawa, ale ten sport szlifuje też w dzieciach dyscyplinę, kształtuje charakter - mówi Piotr Wiśniewski, ojciec Emilki, uczestniczki zeszłorocznej edycji. - Widzę u niej chęć odrobienia wcześniej lekcji, by zdążyć na zajęcia.

  Ci, którzy chcieliby zobaczyć zmagania dzieci, mogą zajrzeć w godz. 17-19 na przystań przy ul. Osobowickiej. Dwudziestu najlepszych żeglarzy spędzi tam półkolonie. Przez dwa tygodnie będą się cieszyć tym sportem.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale

  :-) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ma pani redaktor ładne nazwisko. Pierwszy raz widzę.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo