Maja Włoszczowska zajęła 8. miejsce na zawodach PŚ w kolarstwie górskim

Redakcja

Mistrzyni świata z 2010 roku i wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła ósme miejsce w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Pietermaritzburgu (RPA). Wygrała Chinka Chengyuan Ren.

Azjatka wyprzedziła o 1.06 Francuzkę Julie Bresset i o 2.18 Rosjankę Irinę Kalentiewą. Włoszczowska straciła do triumfatorki 5.26. Tuż przed nią linię mety przekroczyła złota medalistka igrzysk w Pekinie Niemka Sabine Spitz.

W południowej Afryce startowały też inne Polki: Anna Szafraniec była 22., a Magdalena Sadłecka (obie CCC Polkowice) zajęła 34. pozycję.