Liga Mistrzów: Real nie powtórzył pogromu z zeszłego roku, ale i tak wygrał z Schalke 2:0

RB
W ciekawszym środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Schalke Gelsenkirchen 2:0. FC Basel zremisował z kolei z FC Porto 1:1.

Kibice Schalke mieli przed meczem w pamięci pojedynek sprzed roku, kiedy "Królewscy" na tym samym etapie rozgrywek wygrali w Niemczech aż 6:1. Przesądzili wówczas losy rywalizacji już w pierwszym meczu.

Tym razem takiego pogromu nie było, choć obronę Schalke już w 26 minucie zaskoczył Cristiano Ronaldo, który głową otworzył wynik spotkania. W drugiej połowie kapitalną bramkę dołożył Marcelo, trafiając z 17 metrów po podaniu Ronaldo. Dwubramkowa zaliczka powinna być wystarczająca przed rewanżem w Madrycie (10.03).

Drugi z dzisiejszych meczów, pomiędzy FC Basel a FC Porto, wydawał się teoretycznie najmniej ciekawy w 1/8 finału.
Szwajcarzy dość szybko ob-jęli prowadzenie po bramce Gonzaleza, ale tuż po przerwie wyrównał Casemiro. Wynik utrzymał się jednak przez minutę, a wszystko przez decyzję sędziego, który dopiero po tym czasie uznał, że gracz gości był na spalonym.

Portugalczycy dopięli swego w końcówce, gdy z rzutu karnego wyrównał Danilo.