Lider przemysłu lotniczego – Collins Aerospace Wrocław świętuje produkcję 1100 części PW1100G

Materiał informacyjny Collins Aerospace Wrocław
Collins Aerospace Wrocław, lider w dziedzinie zaawansowanych technologii dla przemysłu lotniczego i obronnego, 3 czerwca świętował wyprodukowanie 1100 części IFPC (ang. Integrated Fuel Pump and Control) – kluczowego komponentu dla silnika GTF (Geared Turbofan) PW1100G. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Dolnośląskiego Klastra Lotniczego oraz ARAW.

Zakład przy ul. Bierutowskiej 65/67 to jedyny obiekt na Dolnym Śląsku, który wyróżnia się swoją kompleksowością, skupiając trzy kluczowe działy: Napraw i Remontów, Centrum Inżynieryjne oraz Produkcji nowych komponentów. Ponad tysiąc pracowników zajmuje się tu konstruowaniem, wytwarzaniem oraz serwisowaniem elementów lotniczych. Produkty Collins Aerospace Wrocław trafiają do największych producentów samolotów, takich jak Airbus, Boeing i Bombardier i są obecne w większości współczesnych statków powietrznych.

W 2017 roku uruchomiliśmy Projekt Trinity, mający na celu wdrożenie produkcji zaawansowanych technicznie komponentów paliwowych w naszej fabryce. Te ogromne wyzwanie wymagało modernizacji infrastruktury i zdobycia nowych kompetencji technologicznych. Dziś, po siedmiu latach intensywnej pracy, z dumą świętujemy produkcję 1100 części IFPC. Sukces ten świadczy o ogromnym potencjale naszego zespołu, któremu z tego miejsca pragnę podziękować za zaangażowanie – powiedział podczas przemówienia Paweł Pałubiński, dyrektor generalny i prezes zarządu Collins Aerospace Wrocław.

Projekt Trinity był szczególnym wyzwaniem. Pierwsze próby produkcji części IFPC wykazały, że zadanie jest bardziej skomplikowane niż zakładano. – Pierwsza sztuka FAI, która została zaakceptowana przez Klienta była dopiero za 31. razem – wspomina Michał Zgórecki, jeden z pracowników zaangażowanych w projekt, obecnie Kierownik Produkcji Korpusów IFPC. W trakcie jego realizacji, fabryka przeprowadziła liczne modernizacje, tworząc nową, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, zgodną z koncepcją Przemysł 4.0. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zwiedzić produkcyjną część zakładu i zobaczyć na własne oczy proces wytwarzania części IFPC.

Ulokowanie produkcji zaawansowanych komponentów we Wrocławiu potwierdziło kompetencje zakładu i wyznaczyło kierunek dalszego rozwoju. To strategiczna decyzja, która otworzyła nowe perspektywy i możliwości dla wrocławskiego zespołu, prowadząc do produkcji kolejnych komponentów do silnika PW1100.

______________________________________________________________________________________________________

Collins Aerospace Wrocław, jako część RTX, która obejmuje wiodące firmy takie jak Collins Aerospace Systems, Pratt & Whitney oraz Raytheon, odgrywa istotną rolę we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i Siłami Zbrojnymi RP, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Zakład we Wrocławiu aktywnie angażuje się w kształcenie przyszłych specjalistów poprzez organizację różnorodnych programów edukacyjnych oraz współpracę z lokalnymi szkołami i uczelniami. Dzięki tym inicjatywom, młode pokolenie ma możliwość zdobywania praktycznych umiejętności i wiedzy niezbędnej w branży lotniczej i obronnej.

Inwestycje w nowoczesne technologie są jednym z priorytetów Collins Aerospace Wrocław. Rozwój infrastruktury i powiększanie kampusu, który obecnie zajmuje 19 hektarów, pozwala na realizację zaawansowanych projektów i podnoszenie standardów produkcji.

Dzięki zaangażowaniu w rozwój lokalnych talentów oraz stałym inwestycjom w technologie, Collins Aerospace Wrocław nie tylko umacnia swoją pozycję na rynku, ale także przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa i innowacyjności w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska