Krzysztof Piątek znów to zrobił! Zobacz 19 bramkę Dolnoślązaka w Serie A. Tym razem "Il Pistolero" pokonał bramkarza Chievo.

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek FOT. EAST NEWS
Krzysztof Piątek strzelił kolejną bramkę w Serie A. Jego AC Milan pokonał Chievo Verona 2:1, a urodzony w Dzierżoniowie napastnik Rossonerich zdobył zwycięskiego gola. Kilka sekund wcześniej był bliski trafienia do bramki przewrotką. Krzysztof Piątek ma na koncie już 19 bramek w tym sezonie Serie A, a więc zrównał się z liderującymi w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo z Juventusu i Fabio Quagliarellą z Samdorii.

Krzysztof Piątek wyszedł w podstawowym składzie Milanu. W składzie gospodarzy od pierwszych minut na boisku przebywał inny polski napastnik - Mariusz Stępiński.

W pierwszej połowie Krzysztof Piątek był pieczołowicie kryty i praktyczne nie miał okazji bramkowych. Trafił po zmianie stron, kiedy na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:1. Gol byłego piłkarza m.in. Lechii Dzierżoniów i KGHM Zagłębia Lubin dał Milanowi cenne zwycięstwo w Veronie.

Chievo Verona - AC Milan 1:2 (1:1)