Koszykówka. Wisła o krok od finału, ale CCC nie poddało się bez walki

Rafał Bajko
CCC wraca z Krakowa z dwoma porażkami. Z lewej Naketia Swanier
CCC wraca z Krakowa z dwoma porażkami. Z lewej Naketia Swanier Leszek Stępień/Wisła Pack - www.basketligakobiet.pl
W drugim półfinałowym meczu Tauron Basket Liga Kobiet Wisła Can-Pack Kraków ograła CCC Polkowice 59:50. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest zatem 2:0 dla mistrzyń Polski. Kolejny mecz, tym razem w Polkowicach, odbędzie 11 kwietnia.

Dzisiejszy mecz znacząco różnił się od pierwszego pojedynku, w którym krakowianki dosłownie zmiotły polkowiczanki z parkietu. Już w pierwszej kwarcie kibice pod Wawelem oglądali wyrównany pojedynek. Na niecałą minutę przed końcem tej odsłony CCC prowadziło 16:14, ale po punktach Żurowskiej-Cegielskiej i Ouviny wiślaczki odzyskały inicjatywę.

W drugiej kwarcie mistrzynie Polski nabrały jeszcze większej werwy i pewnym momencie było już 30:17. Ekipa Arkadiusza Rusina nie zdołała już przed przerwą znacząco zmniejszyć prowadzenia gospodyń.

Trzecia odsłona była najmniej efektowna, ze względu na niską skuteczność w ataku obu zespołów. Wisła i CCC zdobyły przez 10 minut łącznie 17 punktów.

Ostatnia kwarta nie przyniosła już większych zmian w kontekście końcowego wyniku, gdyż krakowianki odskoczyły w pewnym momencie na 17 punktów.

Tauron Basket Liga Kobiet
PÓŁFINAŁ - II mecz
Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice 59:50 (19:16, 20:10, 9:8, 11:16)
Wisła: Lavender 11, Quigley 10, Żurowska-Cegielska 8, Skobel 6, Vandersloot 6 - Ziętara 7 (2x3), Petronyte 5, Abdi 4, Ouvina
CCC: Owczarzak 14 (2x3), Swanier 9 (1), Sutherland 8, Greene 4, Kaczmarska 3 - Jeziorna 5 (1), Sverrisdottir 5 (1), Majewska 2, Szczepniak.
Stan rywalizacji: 2:0 dla Wisły.

II półfinał: Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 82:57 (30:13, 19:15, 22:13, 11:16). Stan rywalizacji: 2:0 dla Artego.