Koszykówka: Stal Ostrów - Śląsk 64:87

Paweł Kucharski
Marcin Flieger był nie do zatrzymania (zdjęcie ilustracyjne)
Marcin Flieger był nie do zatrzymania (zdjęcie ilustracyjne) fot. Paweł Relikowski
Po porażce z Anwilem Włocławek i odpadnięciu z Pucharu Polski koszykarze Śląska wrócili do ligowej rzeczywistości. Wrócili - nadmieńmy - w stylu, do jakiego nas przyzwyczaili. Wrocławianie pokonali na wyjeździe Stal Ostrów Wlkp. aż 87:64.

- Zawsze po przegranych meczach gramy świetnie. Ostatnio ulegliśmy Anwilowi, tak że spodziewałem się, iż zagramy dziś nieźle. Motywacja jest wówczas zdecydowanie większa, nasi zawodnicy chcą się odbudować- zauważył po wizycie w Ostrowie trener Tomasz Jankowski.

Bohaterem jego zespołu i całego spotkania był Marcin Flieger. Rozgrywający WKS-u na początku czwartej kwarty odarł rywali z jakichkolwiek złudzeń na dobry wynik, zdobywając 11 punktów w pięć minut. Trafił w tym czasie trzy trójki ze stuprocentową skutecznością.

To jednak nie popisy ofensywne, a świetna obrona była w ocenie Jankowskiego kluczem do wygranej.
- Życzyłbym sobie, abyśmy we wszystkim meczach grali w defensywie tak jak w trzeciej kwarcie tego spotkania - podsumował opiekun wrocławian.

To było 18 z rzędu zwycięstwo Śląska w pierwszej lidze.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 64:87 (14:22, 21:18, 12:18, 17:29)

Stal: Matczak 19, Dryjański 11, Dębski 9 (1), Szawarski 8 (1), Kałowski 5 (1), Olejnik 5 (1), Chmielarz 0.
Śląsk: Flieger 21 (3), Sulima 14, Hyży 10, Kikowski 9 (1), Mroczek-Truskowski 8 (2), Diduszko 7 (1), Prostak 7 (1), Ochońko 6 (1), Gabiński 4, Bochenkiewicz 1,N. Kulon 0.

I liga mężczyzn - Pozostałe wyniki 19. kolejki: MKS- Radex 84:77, UMKS - Politechnika 82:76, Polfarmex - Polonia 79:58, Start- Astoria 71:70, Sokół - MOSiR 72:68, Znicz - Polski Cukier 61:43, SKK - Spójnia 47:78.