Koszykówka: Ślęza - Energa 91:67, Ostrovia - CCC 72:86

RB
Wrocławianki są w tym sezonie w znakomitej formie
Wrocławianki są w tym sezonie w znakomitej formie Piotr Zadumiński
Siódme zwycięstwo z rzędu w Basket Lidze Kobiet odniosły zawodniczki Ślęzy Wrocław. Podopieczne Arkadiusza Rusina ograły u siebie Energę Toruń 91:67. W końcu przełamało się z kolei CCC Polkowice, które okazało się lepsze od Ostrovii Ostrów Wlkp. (86:72).

Mecz z Energą zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Ślęzy, choć pierwsza kwarta nie wskazywała na to, że wrocławianki tak łatwo ograją rywalki z Torunia. Przyjezdne skrupulatnie wykorzystywały wszystkie błędy w obronie i po 10 minutach prowadziły 23:17. Kolejnym zmartwieniem były trzy faule Agnieszki Śnieżek, choć – jak się później okazało – nie miało to wpływu na wynik.

Wszystko zmieniło się w drugiej kwarcie, gdy Ślęza zaczęła bronić tak, jak życzyłby sobie tego trener Arkadiusz Rusin. Wrocławianki pozwoliły rywalkom rzucić tylko 14 punktów, a same napędzały bardzo szybkie kontry. Punktowały praktycznie wszystkie zawodniczki, na wiele sposobów – spod kosza i z dystansu (przed przerwą spudłowały tylko raz za trzy punkty). Na półmetku Ślęza prowadziła 45:37, ale to był tylko zwiastun świetnej gry w drugiej połowie.

Minęły cztery minuty trzeciej kwarty, a przewaga wrocławianek urosła aż do 21 punktów (62:41). Ślęza funkcjonowała bez najmniejszego zarzutu, a Energa nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na świetną obronę miejscowych. Na nic zdały się popisy Darxii Morris, która w całym meczu zdobyła aż 25 oczek.

- Zawsze ciężko gra się przeciwko dobremu koledze (Algirdas Paulauskas w poprzednim sezonie był trenerem Ślęzy – dop. red.), ale sentymenty odchodzą na bok. Łatwo prowadzi się w ataku zespół, w którym pięć zawodniczek rzuca ponad dziesięć punktów, a dwie kolejne po dziewięć. Każdy, kto dostał piłkę, stwarzał zagrożenie w ofensywie. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Jeszcze trzy mecze do świąt, także jest jeszcze sporo pracy - powiedział Arkadiusz Rusin, opiekun Ślęzy.

Pierwsze zwycięstwo od czterech spotkań odniosły z kolei koszykarki CCC Polkowice. Ekipa Marosa Kovacika, dla którego był to debiut w roli opiekuna zespołu, na sukces zapracowały przede wszystkim w trzeciej kwarcie. Pomarańczowe wygrały tę odsłonę aż 25:13, dzięki czemu w ostatnich dziesięciu minutach mogły już spokojnie kontrolować wynik meczu.

- To na pewno nie był łatwy mecz. Cieszę się, że wygrałyśmy bo potrzebowałyśmy tego zwycięstwa. Chwała Bogu, że się udało i gratuluję dziewczynom z Ostrowa, bo postawiły ciężkie warunki. Wiedziałyśmy, że tutaj nie będzie nam łatwo wygrać. Teraz czekają nas kolejne mecze i mam nadzieję, że do przerwy świątecznej pójdziemy już tylko w górę - skomentowała Ewelina Gala, zawodniczka CCC.

Ślęza Wrocław – Energa Toruń 91:67 (17:23, 28:14, 27:14, 19:16)
Ślęza: Kastanek 17 (3x3), Zoll-Norman 14, Skobel 13 (2), Kaczmarczyk 13 (2), Greene 13 - Rymarenko 9 (1), Śnieżek 9, Sklepowicz 3 (1), Majewska.
Energa: Morris 25 (1x3), Cain 14, Adamowicz 2, Tłumak 2, Mcbride 1 - Radomska 8, Harris 8, Gajda 7 (1), Ivashchanka.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – CCC Polkowice 72:86 (21:27, 18:14, 13:25, 20:20)
Ostrovia: Orozović 9, Bishop 9, Motyl 8 (2), Cebulska 4, Sosnowska 4 - Stępień 19 (5), Jones 14 (1), Jackowska 5 (1).
CCC: Rezan 16, Gala 15 (1x3), V. Musina 13 (2), Ortiz 4, Urbaniak 2 - Harrison 16, Idziorek 11 (1), Leciejewska 5, R. Musina 4.

Pozostałe mecze 10. kolejki: Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:54, PGE MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 57:78, Wisła Can-Pack Kraków - InvestinTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.83:66. Cosinus Widzew Łódź - Basket 90 Gdynia (został przełożony na 14.12).

12. Widzew Łódź 9 10 -155

Następna kolejka (10-11.12): Sosnowiec - Wrocław (10.12), Gorzów Wlkp. - Lublin, Bydgoszcz - Kraków, Toruń - Gdynia, Polkowice - Siedlce (10.12), Łódź - Ostrów Wlkp.

I liga kobiet, grupa B

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Pomarańczarnia MUKS Poznań 61:79 (14:24, 11:19, 14:19, 22:17)
MOS Karkonosze: Małaszewska 25 (1x3), Pawlukiewicz 18, Młynarczyk 8 (1), Mach 4, Szubrowska 4 - Michniewicz 2, Ratajczak, Kwietoń.

Olimpia Wodzisław Śląski - Ślęza II Wrocław 73:79 (19:26, 18:15, 14:22, 22:16)
Ślęza: Zuchora 16 (3x3), Wdowiuk 14, Jaworska 11, Sklepowicz 9, Siemienas 6 - Tyszkiewicz 17 (1), Płaskocińska 4, Matras 2, Woźna, Magdziarz, Waliczek.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: AZS AJP II Gorzów Wlkp. - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 61:89, Chrobry Basket Głuchołazy - ŁKS SMS Łódź 57:63, Enea AZS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 67:52.